Γιώργος Σακελλαρίου 17:59 - 24.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:23 - 24.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος αγώνα. Πανσερραϊκός - Ατρόμητος 0-0

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Βρακάς.

90'

Κεφαλιά του Άλεξιτς κόντραρε σε κόρνερ

86'

Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Κεφαλιά του Γούλερι που πρόλαβε τον Τσιντώτα σε γέμισμα, έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

85'

Αλλαγή

Ο Πασχάλης Στάικος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μαξιμιλιάνο Μορέιρα.

85'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Χατζηστραβός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

84'

Πιέζει ο Πανσερραϊκός και πήρε κόρνερ

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστας Θυμιάνης.

79'

Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, η κεφαλιά του Άλεξιτς κατέληξε στα χέρια του Τσιντώτα

78'

Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Χοβάν μπλόκαρε το σουτ του Έντερ Γκονζάλες

73'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κούεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Βρακάς.

73'

Αλλαγή

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζήσης Χατζηστραβός.

Φάσεις από την αμαμέτρηση

Επιθετικό φάουλ έδωσε ο Τσακαλίδης στο γέμισμα, πέρασε ο κίνδυνος για τον Ατρόμητο

69'

Φάουλ κι ευκαιρία για γέμισμα έχει ο Πανσερραϊκός

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Λόρενς Ντε Μποκ.

66'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντιέγο Βαλένσια.

64'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέιν Γούλερι.

63'

Πρώτη καλή στιγμή ουσιαστικά στο ματς για τον Ατρόμητο. Αριστερό σουτ του Κουέν εκτός περιοχής, απέκρουσε ο Χοβάν σε κόρνερ.

Στο ματς που είναι σε εξέλιξη Λαμία - ΑΕΚ 1-3 στο 87'

Ο Σάσα Ίλιτς

60'

Αλλαγή

Ο Σάμουελ Φριντζόνσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Έντερ Γκονθάλεθ.

60'

Αλλαγή

Ο Γκαετάν Ρομπάιγ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντιέγο Βαλένσια.

Ο Πάμπλο Γκαρσία

Το ποστάρισμα του Πανσερραϊκού για την επιστροφή του κόσμου

57'

Σε στατική φάση ο Ουάρντα έπιασε αέρα και δεν μπόρεσε να εκτελέσει με το αριστερό

51'

Δυνατό σουτ του Στάικου εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

46'

Ο διαιτητής σφύριξε σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου: Πανσερραϊκός - Ατρόμητος σε ένα ματς με πολύ αργό ρυθμό και χωρίς μεγάλες φάσεις

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Κόστα Άλεξιτς.

40'

Σουτ του Φριντζόνσον στα σώματα, έχει πάρει δύο σερί κόρνερ ο Ατρόμητος

Στο ματς που είναι σ' εξέλιξη Λαμία - ΑΕΚ 0-2 στο 48'

38'

Νέα καλή στιγμή για τους Σερραίους. Γύρισμα του Ντανκερλούι από δεξιά, ο Χατζηστραβός στο όριο της μεγάλης περιοχής σούταρε ψηλά άουτ

37'

Ωραίος συνδυασμός του Πανσερραϊκού, ο Χατζηστραβός έδωσε στον Ουάρντα, αλλά αυτός βιάστηκε και σούταρε εκτός περιοχής άουτ. Κακό σουτ.

Κακοποίηση του ποδοσφαίρου. Μία φάση μέχρι τώρα, το φάουλ του Ουάρντα στο 26'

33'

Σουτ στα σώματα του Στάικου, αλλά κοντρόλαρε με το χέρι και δόθηκε επιθετικό φάουλ.

Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το φάουλ που εκτέλεσε ο Ουάρντα

25'

Κίτρινη κάρτα για τον Ουαζντί Κεσχρίντα.

25'

Φάουλ σε καλό σημείο πήρε ο Ουάρντα. Και κίτρινη κάρτα στον Κεσχρίντα

20'

Δοκάρι για τον Πανσερραϊκό, αλλά δόθηκε οφσάιντ. Πάσα από αριστερά του Ουάρντα, αριστερό σουτ του Άλεξιτς, ο Τσιντώτας άγγιξε ελάχιστα, η μπάλα βρήκε και το δεξί δοκάρι αλλά δόθηκε οφσάιντ στον Αιγύπτιο εξτρέμ, οπότε δεν υπάρχει φάση

18'

Στην αντεπίθεση μπαλιά του Θυμιάνη δεν πρόλαβε ο Άλεξιτς

17'

Δυνατή μπαλιά του Ρομπάιγ δεν κατάφερε να κοντρολάρει και να μπει στην περιοχή ο Αντζιέλσκι.

12'

Πολλές μονομαχίες και χωρίς φάση το ματς μέχρι στιγμής

5'

Μοιρασμένο ματς έως τώρα

Σέντρα στο ματς

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

6 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

3 ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ

2 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΓΚΟΛ: 12-4

Η μεταξύ τους ιστορία απλώνεται και στη δεύτερη κατηγορία, αλλά και σε μια αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδος το 1977-78. Συνολικά για όλες τις κατηγορίες υπάρχουν 14 αναμετρήσεις με γηπεδούχο τον Πανσερραϊκό, ο οποίος έχει 9 νίκες, ο Ατρόμητος δύο και ακόμη δύο έχουν ολοκληρωθεί με ισοπαλία.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν πρώτη φορά τη σεζόν 1972-73 και η συνάντηση τους ήταν για την Α’ Εθνική/Super League. Τα γκολ για το 1-1 σημείωσαν ο Δημήτρης Ηλιάδης για τους γηπεδούχους και ο Στέλιος Σκευοφύλαξ για τους φιλοξενούμενους.

Ο Ατρόμητος την τελευταία σεζόν που συνυπήρξαν στην κατηγορία, το 2010-11 επικράτησε και στις δύο αναμετρήσεις, αρχικά με 2-1 στο Περιστέρι και με 1-0 στις Σέρρες.

Συνολικά οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί πέντε φορές στο γήπεδο των Σερρών, ενώ τη σεζόν 1976-77 η αναμέτρηση τους είχε οριστεί στο γήπεδο της Καβάλας, αλλά οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν τη διαφωνία τους για αυτή την απόφαση με αποχή και έτσι το παιχνίδι κατοχυρώθηκε στον Πανσσεραϊκό με 2-0 χωρίς να διεξαχθεί.

Η τελευταία αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον Ατρόμητο στις Σέρρες είχε γίνει στις 23 Ιανουαρίου 2011, με την ομάδα του Περιστερίου να παίρνει τη νίκη εκεί χάρη σε γκολ του Ηλία Αναστασάκου στο 81ο λεπτό.