Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιάνο Μορέιρα.

85'

Ο Αμρ Ουάρντα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

85'

ΓΚΟΟΛ, 1-1 ο Πανσερραϊκός με τον Μπετανκόρ! Το νέο μεταγραφικό απόκτημα τον Σερραίων έδωσε τη λύση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ουάρντα.

78'

Αλλαγή

Ο Ίλιαν Ίλιεφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Κωνσταντακόπουλος.

78'

Αλλαγή

Ο Τιεβί Μπιφουμά βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νικολάς Αντερέγκεν.

73'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Μπιφουμά πάτησε στην αντίπαλη περιοχή με μία εξαιρετική ατομική ενέργεια, όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

75'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

75'

Αλλαγή

Ο Κόστα Άλεξιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέιν Γούλερι.

67'

Απειλεί ξανά η Κηφισιά, με τον Χοβάν να αποκρούει εξαιρετικά με τα πόδια το σουτ του Κρισιούμα.

64'

Καλή στιγμή για την Κηφισιά, με του σουτ του Μπιφουμά μέσα από την περιοχή να καταλήγει στην αγκαλιά του Χοβάν.

61'

Αλλαγή

Ο Πασχάλης Στάικος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Οικονόμου.

61'

Αλλαγή

Ο Σάββας Μούργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζέφτε Μπετανκόρ.

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Ανδρέας Τέτε.

58'

Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Μασούρας με μία σέντρα βρήκε τον Κρισιούμα, αλλά εκείνος με μία κεφαλιά από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών.

55'

Πρώτη φάση στο β' μέρος, με το σουτ του Πέιου να περνάει άουτ.

51'

Πεοσπάθησε να πατήσει στην περιοχή της Κηφισιάς ο Πανσερραϊκός, έκοψαν οι φιλοξενούμενοι.

49'

Κίτρινη κάρτα για τον Πασχάλης Στάικος.

47'

Αλλαγή

Ο Αλμπέρτο Μποτία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βαφέας.

46'

Αλλαγή

Ο Βίκτωρ Κλωναρίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ματέους Κρισιούμα.

46'

Έναρξη δευτέρου μέρους

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

43'

Φανταστική ενέργεια του Μπιφουμά, ο οποίος πέρασε όποιον έβρισκε μπροστά του και με ένα όμορφο «σκάψιμο» έκανε το 1-0 για την ομάδα των βορείων προαστίων.

43'

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΚΗΦΙΣΙΑ 0-1!!

41'

Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει πάρα πολύ τα τελευταία πέντε λεπτά.

41'

Κακό σουτ του Στάικου, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Κηφισιάς.

36'

Κόρνερ για την Κηφισιά

36'

Η ομάδα των βορείων προαστίων είναι πιο ενεργή μέχρι στιγμής, ωστόσο δεν έχει καμία μεγάλη ευκαιρία.

27'

Σουτ στην κίνηση από τον Κλωναρίδη, μετά από πάσα του Μπιφουμά, αλλά δεν ανησύχησε τον Χόβαν.

25'

Ωραία συνεργασία από τον Τόμας, τον Δεληγιαννίδη και τον Ουάρντα, αλλά πριν σουτάρει ο πρώτος, ο Μποτία τον έκοψε.

21'

Ο Κλωναρίδης βρέθηκε σε πλάγια θέση αλλά ο Χόβαν τον είχε κλείσει ωραία, δίχως να του αφήνει χώρο για να πλασάρει.

19'

Κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής, με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη.

13'

Κεφαλιά του Άλεξιτς από κόρνερ του Πηλέα, αλλά δεν ανησύχησε την εστία του Κρίστινσον.

11'

Πολλές καραμπόλες στην περιοχή του Πανσερραϊκού, με τους παίκτες της Κηφισιάς να κάνουν συνεχόμενα σουτ και εκείνα να καταλήγουν σε σώματα αμυντικών.

11'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλμπέρτο Μποτία.

9'

Αλλαγή

Ο Λοΐκ Λαντρ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλμπέρτο Μποτία.

8'

Νέα διακοπή στο παιχνίδι, αυτή τη φορά για τραυματισμό του Λαντρ.

8'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Χατζηστραβός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ματίας Τομάς.

5'

Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Χατζηστραβού, ο οποίος δείχνει να πονά στον οπίσθιο μηριαίο.

4'

Κίτρινη κάρτα για τον Λοΐκ Λαντρ.

2'

Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Γκόμπελιτς έκανε ένα πλάγιο και ο Κλωναρίδης έκανε ένα σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι που πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Διαιτητής: Τζήλος Βοηθοί: Στάικος, Μπαλιάκας 4ος: Τσακαλίδης VAR: Τσαγκαράκης, Σινιοράκης

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Πανσερραϊκός: Χοβάν-Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Θυμιάνης, Πηλέας - Στάικος, Μούργος, Χατζηστραβός-Ουάρντα, Μορέιρα, Άλεξιτς

Kηφισιά: Κρίστινσον - Μάσουρας, Λαντρ, Τσάπαν, Γκόμπελιτς-Πέιος, Παπασάββας, Ίλιεφ- Μπιφουμά, Τετέι, Κλωναρίδης

Οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις και να «ανασάνουν». Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα των Σερρών γνώρισε την ήττα με 2-3 από τον Παναιτωλικό, ενώ η Κηφισιά έχασε από τον Ατρόμητο με 0-3 στο Περιστέρι.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρησης του Πανσερραϊκού με την Κηφισιά για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League.