Ο Κόστα Άλεξιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζήσης Χατζηστραβός.

Ο Άγγελος Οικονόμου βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πασχάλης Στάικος.

Η εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα πέρασε άουτ.

72'

Αλλαγή

Ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Παμλίδης.

68'

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε έκανε το σουτ, η μπάλα βρίσκει σε σώμα και πριν περάσει στη γραμμή διώχνει ο Γούλερι.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου μπήκε ξανά στο παιχνίδι.

Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

65'

Αλλαγή

Ο Ζέφτε Μπετανκόρ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέιν Γούλερι.

65'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Πέδρο Κόντε της ομάδας ΠΑΣ Γιάννινα σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

©Intime

Ο Κατσίκας βγήκε και μάζεψε.

61'

Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

59'

Αλλαγή

Ο Φεντερίκο Ασεβέδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάτους Μπεγκαλά.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

56'

Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

52'

Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία κυκλοφορούν την μπάλα.

©Intime
49'

Αλλαγή

Ο Επαμεινώνδας Παντελάκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γεράσιμος Μπακαδήμας.

48'

Ο Παντελάκης δεν μπορεί να συνεχίσει.

47'

Ο Αθανασίου μπλόκαρε το σουτ του Αλεξιτς.

46'

Αλλαγή

Ο Γιάννης Κιάκος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κωνσταντίνος Πανάγου.

46'

Αλλαγή

Ο Νταν Ριένστρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ιάσων Κύρκος.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+6'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Ουάρντα ευστόχησε από την άσπρη βούλα και διπλασίασε τα τέρματα του Πανσερραϊκού.

Το πέναλτι δόθηκε για τους Σερραίους.

Η φάση ελέγχεται στο VAR.

45'

Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό, αλλά ο διαιτητής έχει δώσει οφσάιντ.

45+4'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Αμρ Ουάρντα της ομάδας Πανσερραϊκός σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

42'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιάννης Κιάκος.

Ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά έχει πέσει.

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Ροντρίγκο Εραμούσπε.

37'

Κόρνερ για τους Σερραίους.

36'

Η κεφαλιά του Παντελάκη πέρασε άουτ.

33'

Ο Σόρια έκανε τη σέντρα, ο Κόντε πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κατσίκας μπλόκαρε.

Ο Τομάς σούταρε από μακρινή απόσταση, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου και κατέληξε στα δίχτυα του για το 1-0 του Πανσερραϊκού.

29'

Ο Κόστα Άλεξιτς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

29'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Ματίας Τομάς βρίσκει το στόχο!

Απομάκρυνε ο Τζίνο τον κίνδυνο.

26'

Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

22'

Απάντησε στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ. Ο Ροσέρο έκανε το σουτ, όμως ο Κατσίκας έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε.

21'

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Πανσερραϊκό. Ο Μπεντακόρ πάτησε περιοχή, μετά από μακρινή μπαλιά, έκανε ωραία ενέργεια, όμως το πλασέ του σταμάτησε στην αγκαλιά του Αθανασίου.

20'

Το σουτ του Τομάς πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου.

18'

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου κυκλοφορεί την μπάλα.

13'

Ο Ροσέρο έπιασε το σουτ από το όριο της περιοχής, όμως ο Κατσίκας μπλόκαρε σταθερά.

Ο Αυλωνίτης πήρε τη κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

9'

Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό.

7'

Ο Λεό πάτησε στην περιοχή του Κατσίκα, όμως δεν κατάφερε να βρει τελική πάσα.

5'

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γκορτσιλας, με βοηθούς τους Νίκζα, Τοροσιάδη. Στο VAR θα είναι ο Παπαδόπουλος, με AVAR τον Πάτρα.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στους Ηπειρώτες δεν υπολογίζονται οι Ροζάλες, Τσαούσης, Τούτου, Γκάρο, Σούλης, Ντεμίρ, Μπάλαν.

Εκτός για τους γηπεδούχους οι Χοβάν, Μορέιρα, Θυμιάνης,ι Μασκανάκης, Γκοτζαμανίδης, Παπαβασιλείου, Ανάκογλου.

ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Σορία, Παντελάκης, Εραμουσπε, Κιάκος, Τζίνο, Ριένστρα, Καραχάλιος, Λέο, Ροσέρο, Κόντε.

Πανσερραϊκός: Κατσίκας, Δεληγγιανίδη, Αυλωνίτης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Ουεντραόγκο, Οικονόμου, Τομάς, Ουάρντα, Αλεξιτς, Μπετανκόρ.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Όσον αφορά στο βαθμολογικό κομμάτι, ο Πανσερραϊκός βρίσκεται στη 4η θέση της βαθμολογίας με 32 πόντους και χρειάζεται τη νίκη για να εξασφαλίσει την παραμονή του στη κατηγορία, ενώ η ομάδα των Ιωαννίνων είναι και μαθηματικά υποβιβασμένη στη Super League 2.

Δείτε τη βαθμολογία των playouts:

Την περασμένη αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος, ο Πανσερραϊκός έμεινε ισόπαλος στις «Σέρρες» με τον ΟΦΗ (2-2), ενώ ο ΠΑΣ ηττήθηκε στην έδρα του από τον Αστέρα Τρίπολης (0-1).

Η σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, τηλεοπτική μετάδοση από το NovaSports Prime HD.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στις Σέρρες ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League.