Δημήτρης Χούπης 16:42 - 03.01.2024 / Ανανεώθηκε: 20:08 - 08.02.2024

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

90'

Ο Ντεσπόντοφ με την τρίτη του ασίστ έδωσε στον Τόμας, αυτός προσποιήθηκε στους Λαμπρόπουλο και Θοράρινσον και έκανε το σουτ για το 4-0.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ 4-0

89'

Ο Ντεσπόντοφ έδωσε στον Μάρκος Αντόνιο και εκείνος πλάσαρε για το 3-0 του «δικεφάλου».

89'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ 3-0!!

86'

Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Ντεσπόντοφ έκανε ένα δυνατό σουτ από ευνοϊκό σημείο και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

86'

Αλλαγή

Ο Τόμας Μουργκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρκος Αντόνιο.

85'

Αδύναμο σουτ του Μεγιάδο, αλλά ο Κοτάρσκι δεν είχε κανένα πρόβλημα να μπλοκάρει.

84'

Ο Μοσκέρα έκανε ένα σουτ, αλλά ο Κοτάρσκι μπλόκαρε και πάλι.

Άντε να δούμε και λίγο Μάρκος Αντόνιο. Ακόμα δεν έχουμε δει την πλήρη γκάμα των δυνατοτήτων του.

83'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Σάστρε.

Ο ΠΑΟΚ δείχνει να έχει κλειδώσει το ματς με το 2-0.

76'

Αλλαγή

Ο Στέφαν Σβαμπ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σουαλίχο Μεϊτέ.

76'

Αλλαγή

Ο Σαμάτα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπράντον Γουίλιαμς.

74'

Εντυπωσιακό κοντρόλ του Τάισον, αλλά η σέντρα του κατέληξε στα χέρια του Μπάουμαν.

73'

Σουτ του Μοσκέρα, μπλόκαρε και πάλι ο Κοτάρσκι.

74'

Αλλαγή

Ο Χουάν Νέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νουά Ντικό.

71'

Κακή σέντρα του Μπάμπα, στην αγκαλιά του Μπάουμαν.

70'

Σουτ του Νέιρα, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.

Ο ΠΑΟΚ το πάει σβηστά το δεύτερο μέρος και αυτό δεν αρέσει και πολύ στον Λουτσέσκου.

66'

Αλλαγή

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τάισον.

66'

Αλλαγή

Ο Θεοχάρης Τσιγγάρας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μαγκομέντ Οζντόεφ.

Ο Λουτσέσκου βλέπει πως υπάρχει θέμα στην δημιουργία φάσεων και θα ρίξει σε λίγο στο ματς Οζντόεφ και Τάισον.

63'

Αλλαγή

Ο Αντριάν Ριέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γκούντμουντουρ Τοράρινσον.

63'

Αλλαγή

Ο Μάρκο Μπάκιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άρολντ Μοσκέρα.

61'

Καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Βούρος έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.

Έως τώρα η αρχή του δεύτερου μέρους είναι μια κόπια του πρώτου...

57'

Ωραία ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαμάτα έκανε μια κεφαλιά, μετά από σέντρα του Σάστρε η οποία πέρασε λίγο έξω από την εστία του Μπάουμαν.

54'

Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή του αγώνα, ελέγχοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού σε χαμηλά επίπεδα.

Ο ΠΑΟΚ δεν θα έλεγε όχι σε ακόμα ένα γκολ πάντως και στην πορεία θα το ψάξει.

47'

Ο Αμπάντα έκανε ένα κακό σουτ, ο Κοτάρσκι μπλόκαρε εύκολα

46'

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

45'

Το έβγαλε και πάλι ο Μπάουμαν!!!!

44'

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει τρία τα τέρματά του. Ο Ντεσπόντοφ βρέθηκε μπροστά από τον Μπάουμαν, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ απέκρουσε.

Ο ΠΑΟΚ σοβαρεύτηκε και σμπαραλιάζει τον ΟΦΗ μέσα σε δύο λεπτά!

41'

Ο Μπάμπα έκανε μια ωραία σέντρα και ο Ντεσπόντοφ με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0.

41'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ 2-0! Ο Ντεσπόντοφ αυτή τη φορά έβγαλε την ασίστ και ο Μπάμπα έκανε δύο τα τέρματα.

40'

ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 ΠΑΟΚ!!!

Επιτέλους! Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τρομερή κεφαλιά του Ντεσπόντοφ. Λογικά το άγχος θα φύγει τώρα για τον Δικέφαλο.

39'

Ο Αμπντούλ Ραχμάν Μπαμπά έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

Κίτρινη κάρτα για τον Βασίλη Λαμπρόπουλο.

34'

Κακό σουτ του Ριέρα έξω από την περιοχή, δεν απείλησε τον Κοτάρσκι.

Υπάρχει σαφές πρόβλημα στον άξονα του ΠΑΟΚ, που είναι δυσλειτουργικός και αργός σήμερα.

30'

Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.

28'

Παραλίγο αυτογκόλ από τον Βούρο. Ο Μπάμπα έκανε μια σέντρα και ο Έλληνας παίκτης του ΟΦΗ έβαλε λάθος το πόδι του για να τη διώξε με αποτέλεσμα η μπάλα να πάει λίγο έξω από το τέρμα.

Ο ΠΑΟΚ αρχίζει να ξυπνά σιγά-σιγά, άντε να δούμε...

25'

Κεφαλιά του Σαμάτα, δεν ανησύχησε τον Μπάουμαν.

22'

Το έβγαλε ο Μπάουμαν! Ο Σβαμπ έκανε μια κακή εκτέλεση και ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ είπε «όχι» στον Αυστριακό

21'

Κίτρινη κάρτα για τον Πραξιτέλης Βούρος.

21'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Ο Ντεσπόντοφ έκανε ένα σουτ και η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού.

Προβληματισμός από τον Ράζβαν Λουτσέσκου για την εικόνα του ΠΑΟΚ.

19'

Καλή εκτέλεση του Μουργκ, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπάουμαν.

19'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ.

12'

Χωρίς καμία μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα, ωστόσο ο ΟΦΗ δεν έχει απειληθεί ιδιαίτερα.

Ο ΠΑΟΚ για την ώρα δεν μπορεί να βρει διαδρόμους στην άμυνα του ΟΦΗ, κάτι που προκαλεί εκνευρισμό.

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ στην αρχή του αγώνα πέταξαν πυροτεχνήματα έξω από το γήπεδο.

©intime
6'

Νέο σουτ για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από οριζόντιο δοκάρι του Κοτάρσκι.

Ο ΠΑΟΚ έχει μπει μουδιασμένα στο παιχνίδι έως τώρα με τον Λουτσέσκου να ζητά να ανέβει ο ρυθμός.

5'

Πρώτη φάση και για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ έκανε ένα σουτ και ο Κοτάρσκι μπλόκαρε εύκολα.

4'

Πρώτο σουτ για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπάμπα ο οποίος έστειλε την μπάλα αρκετά έξω.

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ μπορεί να μην βρίσκονται στις κερκίδες της Τούμπας, αλλά έβαλαν ένα πανό αφιερωμένο στον Βασίλη Καρρά, ο οποίος άφησε την τελευταία του πνοή την παραμονή Χριστουγέννων.

Διαιτητής, Τσέτσιλας, Α' Βοηθός Μεϊντάνας, Β' Βοηθός Μωϋσιάδης, 4ος Τσιμεντερίδης, VAR Τζήλος, Σαμοΐλης

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Σάστρε, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Μπάμπα - Σβαμπ, Τσιγγάρας - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας - Σαμάτα

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν - Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Αμπάντα - Μεγιάδο, Μπάκιτς - Τοράλ, Νέιρα, Ριέρα - Φελίπε

Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον ΟΦΗ για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.