Βασίλης Πολυχρονόπουλος 18:22 - 25.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:39 - 13.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος παιχνιδιού: ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός 5-0

Ο Εκόνγκ «κόβει» τον Μασκανάκη πριν γίνει επικίνδυνος.

84'

Σουτ στην κίνηση από τον Δεληγιαννίδη, άουτ η μπάλα.

80'

ΓΚΟΟΛ, 5-0 ο ΠΑΟΚ! Ο Ράφα Σοάρες πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Χοβάν σε σουτ του Τζίμα και πρόσθεσε το όνομα του στη λίστα με τους σκόρερ.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ

Ο ΠΑΟΚ πάτησε ξανά γκάζι και πλέον με το 4-0 μπορεί να σκέφτεται το ευρωπαϊκό του ματς.

77'

Αλλαγή

Ο Χουάν Σάστρε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βιεϊρίνια.

77'

Αλλαγή

Ο Τόμας Μουργκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στέφανος Τζίμας.

75'

Αλλαγή

Ο Σάββας Μούργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλέξανδρος Μασκανάκης.

74'

ΓΚΟΟΛ, 4-0 ο ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ, ο Ντανκερλούι προσπάθησε να διώξει με κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Μένει να φανεί αν θα πιστωθεί ως γκολ του Ντεσπόντοφ η ως αυτογκόλ του Ντανκερλούι.

71'

ΓΚΟΟΛ, 3-0 ο ΠΑΟΚ! Μετά από ωραία ενέργεια του Κωνσταντέλια, ο Ντεσπόντοφ γύρισε μέσα στην περιοχή, έγιναν κάτι κόντρες οι οποίες έφεραν την μπάλα στα πόδια του Μουργκ κι εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

68'

Αλλαγή

Ο Τάισον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Κωνσταντέλιας.

68'

Αλλαγή

Ο Μπράντον Γουίλιαμς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σαμάτα.

68'

Αλλαγή

Ο Μαγκομέντ Οζντόεφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σουαλίχο Μεϊτέ.

Ο ΠΑΟΚ πλέον κάνει ξεκάθαρα διαχείριση ενόψει Πέμπτης.

63'

Αλλαγή

Ο Πασχάλης Στάικος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Jaloliddin Masharipov.

63'

Αλλαγή

Ο Κόστα Άλεξιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντμίρ Μπαΐροβιτς.

62'

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός στο ματς.

52'

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπράντον Τόμας είδε τον Χοβάν να του βάζει στοπ δις.

46'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τόμας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κώστας Θυμιάνης.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός 2-0

Ο ΠΑΟΚ έχει ρίξει τον ρυθμό και είναι λογικό, έχει και την Άιντραχτ την Πέμπτη.

40'

Τεράστια ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Μετά από γύρισμα του Πηλέα, ο Δεληγιαννίδης σημάδεψε το δοκάρι.

Ο ΠΑΟΚ πήρε μπρος και... χορεύει στη βροχή. Εκπληκτικοί Τάισον και Μουργκ ως τώρα.

28'

Ο Τάισον έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-0! Μετά από κλέψιμο ο Τάισον «σέρβιρε» στον Μουργκ που με ένα υπέροχο τελείωμα μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

25'

Απειλεί ο Πανσερραϊκός, με τον Κοτάρσκι να αποκρούει δύσκολα την κεφαλιά του Τόμας.

22'

Αλλαγή

Ο Πεταυράκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Δεληγιαννίδης.

21'

21'

ΓΚΟΟΛ, 1-0 ο ΠΑΟΚ! Ο Τάισον με μία εξαιρετική σέντρα βρήκε τον Οζντόεφ κι εκείνος με μία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας έτσι προβάδισμα στον Δικέφαλο του βορρά.

17'

Έχει τραυματιστεί ο Πεταυράκης.

13'

Λάθος πάσα από τον Τάισον, που είχε βρεθεί σε καλό σημείο μέσα στην περιοχή.

Η ένταση της βροχής δυσκολεύει αρκετά τον ΠΑΟΚ έως τώρα.

9'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τους παίκτες του να... κρύβουν την μπάλα! Έσωσε τελευταία στιγμή ο Μπέργκστρομ με φοβερό τάκλιν.

8'

Πρώτη τελική για τον Πανσερραϊκό τώρα, με το σουτ του Πηλέα να είναι πολύ άστοχο.

5'

Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Τάισον έξω από την περιοχή να καταλήγει στην αγκαλιά του Χοβάν.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Αποθέωση για τον Πάμπλο Γκαρσία κατά την είσοδο του στην Τούμπα.

Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Απομένουν 10 λεπτά για τη σέντρα.

Αρκετά έντονη η βροχόπτωση στην Τούμπα...

Πάντως, αξίζει να σημειωθεί πως στο τελευταίο ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός ο Πάμπλο Γκαρσία ήταν βασικός.

H επιστροφή του Πάμπλο Γκαρσία στο δεύτερο «σπίτι» του, για πρώτη φορά ως αντίπαλος παρουσιάζει αρκετά ενδιαφέρον...

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Φώτης Πολυχρόνης.

Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού: Χοβάν, Πεταυράκης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρομ, Ντανκερλούι, Μορέιρα, Στάικος, Τόμας, Μούργος, Πηλέας, Άλεξιτς.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες, Μιχαηλίδης, Εκόνγκ, Σάστρε, Σβαμπ, Οζντόεφ, Τάισον, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Τόμας.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime.

Από τη μία ο ΠΑΟΚ, ο οποίος προέρχεται από τη νίκη επί του Παναιτωλικού με 2-1, είναι στην 4η θέση της βαθμολογίας και θέλει να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί του και από την άλλη ο Πανσερραϊκός, που έρχεται από το ισόπαλο (1-1) ματς με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και θα κυνηγήσει να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την Τούμπα.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τον Πανσερραϊκό στο γήπεδο της Τούμπας για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League.