LIVE ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ - ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Άγγελος Φραγκισκάτος 17:21 - 14.02.2024 / Ανανεώθηκε: 17:20 - 15.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Ρεάλ Σοσιεδάδ, για το πρώτο ματς της φάσης των «16» του Champions League.

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+5'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 58%, Σοσιεδάδ: 42%.

90+2'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Αμάρι Τραορέ.

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά.

90'

70'

Ο Φαμπιάν έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

Αλλαγή

Ο Χάβι Γκαλάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jon Aramburu

85'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 57%, Σοσιεδάδ: 43%.

83'

Αλλαγή

Ο Ουσμάν Ντεμπελέ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ραντάλ Κολό Μουανί

80'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 56%, Σοσιεδάδ: 44%.

80'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

78'

Αλλαγή

Ο Μπράις Μέντεθ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Benat Turrientes

78'

Αλλαγή

Ο Αντρέ Σίλβα βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ουμάρ Σαντίκ

78'

Αλλαγή

Ο Robin Le Normand βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jon Pacheco

75'

Ο Μπαρκολά έκανε μια εξαιρετική κούρσα, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

72'

Αλλαγή

Ο Μπράντλεϊ Μπαρκολά βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μάρκο Ασένσιο

72'

Αλλαγή

Ο Ντανίλο Περέιρα βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λουκάς Ερναντέζ

70'

ΓΚΟΟΟΟΛ - Ο Μπράντλεϊ Μπαρκολά σκοράρει με το αριστερό πόδι!

70'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 55%, Σοσιεδάδ: 45%.

Το 1-0 της Παρί.

Δοκάρι για τη Παρί. Οι παίκτες του Ενρίκε βγήκαν στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ του Εμπαπέ κατέληξε στο δοκάρι του Ρεμίρο.

66'

Αλλαγή

Ο Ander Barrenetxea βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Arsen Zakharyan

65'

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μαρκίνιος πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα έφτασε στον Εμπαπέ και εκείνος από κοντά έκανε το 1-0.

58'

Ο Μαρκίνιος έδωσε την ασίστ για το γκολ.

60'

58'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Κίλιαν Εμπαπέ από Παρί Σεν Ζερμέν πλασάρει με το δεξί! Ένα εύκολο τελείωμα για Κίλιαν Εμπαπέ

58'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

56'

Ο Μπαρκολά πήρε τις κόντρες, πάτησε στην περιοχή, αλλά ο Ρεμίρο μπλόκαρε.

56'

56'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 54%, Σοσιεδάδ: 46%.

55'

50'

Καλή στιγμή για τη Παρί. Ο Εμπαπέ δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ.

50'

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45'

Δοκάρι για τη Σοσιεδάδ. Ο Μερίνο έκανε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Ντοναρούμα.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

45'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά.

45'

40'

38'

36'

Ο Robin Le Normand δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

35'

Ο Μπαρκολά πήρε τη κεφαλιά από το σουτ του Χακίμι που κόντραρε η μπάλα.

36'

35'

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει.

30'

25'

Ο Ντεμπελέ βγήκε στην αντεπίθεση, έκανε το σουτ, αλλά στη συνέχεια σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ.

25'

22'

Ακόμη μία καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κούμπο έκανε τη σέντρα, ο Αντρέ Σίλβα πήρε τη κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Η ισπανική ομάδα μέχρι στιγμής έχει εξαιρετικό ρυθμό.

21'

18'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ. Ο Κούμπο έκανε ωραίο ελιγμό μέσα στη περιοχή, όμως το τελείωμα του ήταν άστοχο.

20'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 53%, Σοσιεδάδ: 47%.

20'

15'

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με ένα επικίνδυνο γύρισμα στην μικρή περιοχή, όμως υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

15'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 65%, Σοσιεδάδ: 35%.

10'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 64%, Σοσιεδάδ: 36%.

6'

Απάντησε στις ευκαιρίες η Παρί. Ο Εμπαπέ έφυγε στην κόντρα, πάτησε περιοχή, εκτέλεσε, αλλά ο Ρεμίρο είχε την απάντηση.

1'

Καλή στιγμή για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Αντρέ Σίλβα έπιασε σουτ εκτός περιοχής, το οποίο κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

5'

Κατοχή μπάλας: Παρί Σεν Ζερμέν: 69%, Σοσιεδάδ: 31%.

1'

Η Παρί Σεν Ζερμέν κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Μαρέρο, Φράγκα, Ζαχαριάν, Γκονζάλεθ, Ολασαγκάστι, Σαντίκ, Πατσέκο, Τουριέντες, Μαγκουναθελάγια, Μαρίν, Αραμπούρου.

Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ιμανόλ Αλγκουαθίλ): Ρεμίρο – Τραορέ, Θουμπελδία, Λε Νορμάνδ, Γκαλάν – Μέντεζ, Θουμπιμένδι, Μερίνο – Κούμπο, Αντρέ Σίλβα, Μπαρενετσέα.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Νάβας, Τένας, Ουγκάρτε, Γκονσάλο Ράμος, Ασένσιο, Ερναντές, Μουανί, Μουκιέλε, Σολέρ, Ίθαν Εμπαπέ, Μαγιούλου.

Παρί Σεν Ζερμέν (Λουίς Ενρίκε): Ντοναρούμα – Χακίμι, Μαρκίνιος, Ντανίλο, Μπεράλντο – Ζαϊρέ-Εμερί, Φαμπιάν Ρουίθ, Βιτίνια – Ντεμπελέ, Εμπαπέ, Μπαρκολά.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote 3 TV HD.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Ρεάλ Σοσιεδάδ στο «Παρκ ντε Πρενς», για το πρώτο ματς της φάσης των «16» του Champions League.