Ο Ζήσης Καραχάλιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γεράσιμος Μπακαδήμας.

89'

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του αγώνα, με το 0-1 να παραμένει.

86'

Απειλεί η ΑΕΚ, με τον Γαλανόπουλο να εξαπολύει ένα σουτ αρκετά έξω από την περιοχή και την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι.

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταν Ριένστρα.

85'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Πέδρο Κόντε.

83'

Αλλαγή

Ο Αλεξάντερ Κάλενς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γεράσιμος Μήτογλου.

81'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλεξάντερ Κάλενς.

Λογική κίνηση του Αλμέιδα να φρεσκάρει πλήρως την μεσοεπιθετική και επιθετική γραμμή με τέσσερις αλλαγές, καθώς φαινόταν να ξεμένει η ΑΕΚ από ενέργεια.

75'

Αλλαγή

Ο Πέτρος Μάνταλος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ροδόλφο Πισάρο.

75'

Αλλαγή

Ο Ορμπελίν Πινέδα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κώστας Γαλανόπουλος.

75'

Αλλαγή

Ο Νίκλας Έλιασον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νορντίν Άμραμπατ.

75'

Αλλαγή

Ο Στίβεν Τσούμπερ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Εζεκιέλ Πόνσε.

72'

Ο Κάλενς έβαλε στοπ στον Ροσέρο, πριν εκείνος γίνει επικίνδυνος.

71'

Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο, με την κεφαλιά του Λεό να περνάει άουτ.

68'

Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα έπιασε ένα σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Γκατσίνοβιτς ήταν πολύ άστοχο.

67'

Αλλαγή

Ο Κλαούντιου Μπάλαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Γκάρο.

66'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Τζίμας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

Η ΑΕΚ τα κάνει όλα σωστά στο κτίσιμο των επιθέσεων, αλλά δεν τελειώνει το ματς.

64'

Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα μετά από φοβερή ενέργεια έδωσε στον Γκατσίνοβιτς, αλλά εκείνος βρέθηκε σε πολύ πλάγια θέση και δεν κατάφερε να απειλήσει.

60'

Πολύ άστοχη η απευθείας εκτέλεση του Ελίασον.

59'

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ!

55'

Σουτ του Τσούμπερ από δύσκολη διαγώνια θέση, πλάγιο κατέληξε η μπάλα.

47'

Φοβερή μπαλιά του Σιμάνσκι στον Ελίασον, με το σουτ του Σουηδού όμως να είναι πολύ άστοχο.

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 0-1

43'

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους, με την ΑΕΚ να έχει τον απόλυτο έλεγχο και τον ΠΑΣ να κυνηγάει το ενδεχόμενο αντεπίθεσης.

32'

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εξαπέλυσε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, στο οποίο είχε απάντηση ο Κλέιμαν, ενώ στη συνέχεια αστόχησε ο Γκατσίνοβιτς, που πήρε το ριμπάουντ.

30'

Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Ροσέρο να μη νικά τον Στάνκοβιτς από θέση τετ α τετ. Ωστόσο, δεν θα καταγραφεί η εν λόγω φάση, καθώς υπήρχε οφσάιντ.

Η ΑΕΚ το ελέγχει το ματς, αλλά χρειάζεται ένα δεύτερο γκολ για να το κλειδώσει.

26'

Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μοχαμάντι με μία σέντρα βρήκε τον Τσούμπερ, εκείνος έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Κλέιμαν απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι. Μάλιστα, πήρε το ριμπάουντ ο Ελβετός, αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ.

24'

Ακόμα μία φοβερή συνεργασία μεταξύ των παικτών της ΑΕΚ, όμως δεν βρέθηκε κάποιος στην καρδιά της περιοχής να εκμεταλλευτεί το γύρισμα του Τσούμπερ.

21'

Σουτ του Σιμάνσκι, κοντράρει στα σώματα η μπάλα και καταλήγει στην αγκαλιά του Κλέιμαν.

Πολύ καλή κυκλοφορία στην μπάλα έχει μέχρι τώρα η ΑΕΚ, κυρίως χάρη στον Πινέδα.

19'

Δοκιμάζει το πόδι του ο Γκατσίνοβιτς από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα.

16'

Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Πινέδα να επιχειρεί ένα σουτ έξω από την περιοχή και τον Κλέιμαν να αποκρούει.

12'

Ωραία ενέργεια από τον Γκατσίνοβιτς, όμως το πλασέ του Σέρβου ήταν αδύναμο.

Πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα μέχρι τώρα για την ΑΕΚ ο Τσούμπερ, έφτασε τα 4 γκολ.

10'

Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ροσέρο δεν νίκησε τον Στάνκοβιτς σε πρώτο χρόνο και μετέπειτα ο Παμλίδης, ενώ είχε κενή εστία μπροστά του, σημάδεψε το δοκάρι.

9'

Σέντρα του Σιντιμπέ, κεφαλιά του Μάνταλου και άουτ η μπάλα.

7'

Ο Ορμπελίν Πινέδα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

7'

ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 0-1! Απίστευτη συνεργασία για ακόμη μία φορά από τους παίκτες της Ένωσης, με τον Σιντιμπέ να βρίσκει εξαιρετικά τον Ελίασον, εκείνος σήκωσε για τον Πινέδα, που «σέρβιρε» στον Τσούμπερ και με ένα υποδειγματικό τελείωμα άνοιξε το σκορ.

5'

Φοβερή συνεργασία μεταξύ Πινέδα και Μάνταλου, με τον πρώτο να μην προλαβαίνει να πλασάρει.

Πρώτη φορά φέτος η ΑΕΚ με τις πορτοκαλί εμφανίσεις που είναι οι τρίτες. Πρώτη φορά φέτος, που ο Πινέδα ξεκινά βασικός μετά από διακοπή για εθνικές ομάδες

3' Ο Καραχάλιος απομάκρυνε προ του Τσούμπερ, σε κόρνερ, έπειτα από το γύρισμα του Γκατσίνοβιτς

2' Πρώτη τελική για την ΑΕΚ. Ο Ελίασον γύρισε, αλλά το πλασέ του Σιμάνσκι έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.