Βασίλης Πολυχρονόπουλος 17:26 - 10.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:12 - 10.02.2024

90+6'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος παιχνιδιού: ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-0

94'

Μεγάλη ευκαιρία στο φινάλε για τον ΠΑΣ, με τον Λεό να σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

90'

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Γκέργκελι Νάγκι.

86'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέτε Κααν Ντεμίρ.

84'

Πολύ καλό σουτ από τον Μανού Γκαρθία, αποκρούει εντυπωσιακά ο Νάγκι.

80'

Στο 80ο λεπτό και το 0-0 παραμένει σε ένα ματς με ελάχιστες ευκαιρίες και κακό ρυθμό.

72'

Αλλαγή

Ο Κίκε Σαβέριο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λορέν Μορόν.

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Άγγελος Λιάσος.

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Ροντρίγκο Εραμούσπε.

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Φεντερίκο Ασεβέδο.

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Κίκε Σαβέριο.

63'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Κόντε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

62'

Σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ ο Κόντε, ο οποίος ήταν εντελώς αμαρκάριστος, αλλά δεν έκανε καλή επαφή με την μπάλα.

Η είσοδος των Νταρίντα και Μάνου Γκαρθία έχει κάνει καλύτερη την κυκλοφορία της μπάλας για τον Αρη με απόρροια την πρώτη καλή στιγμή με τον Σαμόρα να σουτάρει έξω.

61'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με το σουτ του Ζαμόρα μέσα από την περιοχή να περνάει λίγο πιο πάνω από τη συμβολή των δοκών.

57'

Αλλαγή

Ο Σέικ Ντουκουρέ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φραν Βέλεθ.

57'

Αλλαγή

Ο Νέβεν Τζούρασεκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μανού Γκαρθία.

Δυο φάσεις έχει κάνει ο ΠΑΣ στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, και οι δυο ξεκίνησαν απο τον Ροσέρο και την αδύναμη πλευρά του Αρη με τον Φατόρε να αδυνατεί να τον αναχαιτίσει.

51'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Κόντε να μην καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με ένα τακουνάκι μέσα από την περιοχή

47'

Σέντρα του Ροσέρο, δεν προλαβαίνει ο Κόντε να κάνει επαφή με την μπάλα, η οποία πέρασε άουτ.

46'

Αλλαγή

Ο Γιαννης Φετφατζίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βλάντιμιρ Νταρίντα.

46'

Αλλαγή

Ο Τζούισον Μπένετ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ.

Λογικές οι δυο πρώτες αλλαγές του Μάντζιου με τον Νταρίντα να αντικαθιστά τον Φετφατζίδη αφού ήταν φανερή η αδυναμία του Αρη στην κυκλοφορία και τον Σουλεϊμάνοφ αντί του Μπένετ που ήταν φανερά εκτός κλίματος στο ντεμπούτο του.

46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Απόλυτα φυσιολογικό το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου στους Ζωσιμάδες. Δυο ομάδες που έχουν πάει το ματς σε πολύ χαμηλό τέμπο, με ελάχιστα ρίσκα, ψάχνοντας τη μια φάση ή το ένα λάθος τους αντίπαλου.

45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-0

Πολλά τα ατομικά λάθη των παικτών του Αρη στο πρώτο ημίχρονο με... πουλήματα της μπάλας που δεν έχουν κοστίσει όμως. Δίνουν όμως συνεχώς προυποθέσεις στους γηπεδούχους.

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλβάρο Ζαμόρα.

37'

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κόντε, άουτ η μπάλα.

Ο Φατόρε δυσκολεύεται πολύ στο αριστερό άκρο της άμυνας, αφου δεν είναι η θέση του και το έχουν καταλαβει οι παίκτες του ΠΑΣ και τον σημαδεύουν.

33'

Ο Οντουμπάτζο σταμάτησε τον Ροσέρο λίγο έξω από την περιοχή.

30'

Παραμένει το 0-0 στο ημίωρο.

28'

Βγαίνει ο Νάγκι και απομακρύνει με γροθιές μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άρη.

Βουτηγμένο στη μετριότητα το πρώτο 20λεπτο του ματς με απουσία μεγάλων φάσεων και φουλ συντηρητικότητας απο τις δυο ομάδες, καθεμία για τους δικούς της λόγους.

15'

Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με το σουτ του Τζίνο μέσα από την περιοχή να είναι λίγο πιο δυνατό και να καταλήγει άουτ.

Ενα πρώτο δεκάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο με τον ΠΑΣ να είναι πιο δραστήριος απο τον Αρη που απόντος του Νταρίντα δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα και να δημιουργήσει.

13'

Απαντάει ο Άρης με σουτ του Ζαμόρα από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

12'

Απείλησαν οι Ηπειρώτες, με τον Κόντε να κάνει ένα σουτ από δύσκολη θέση και την μπάλα να περνά πλάγια από την εστία του Άρη.

11'

Τίποτα το αξιοσημείωτο σε αυτό το πρώτο 10λεπτο.

6'

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Το ματς ξεκίνησε!

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Αριστείδης Βάτσιος.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φατόρε, Ντουκουρέ, Μπένετ, Σαβεριο, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ, Σαμόρα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπακαδήμας, Κιάκος, Εραμούσμπε, Λιάσος, Ριένστρα, Τσίνο, Τούτου, Ροσέρο, Παμλίδης, Κόντε.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Από τη μία ο ΠΑΣ Γιάννινα προέρχεται από την ήττα (4η σερί) από τη Λαμία (1-4) και βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και από την άλλη ο Άρης προέρχεται από την ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό (1-1) και είναι στην 5η θέση.

Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports 2.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Άρη στους «Ζωσιμάδες» για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League.