Ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κλαούντιου Μπάλαν.

Ο Φρανσέσκ Ρεγκίς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Μάντζης.

Ο Διαμαντής Χουχούμης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φεντερίκο Άλβαρεζ.

71'

Ο Χουχούμης έκανε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε άουτ.

67'

Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο έκανε το σουτ, κόντραρε, η κεφαλιά του Μιριτέλο δεν ήταν δυνατή και μπλόκαρε άνετα ο Κλέιμαν.

65'

Ο Ροσέρο έκανε το σουτ από δύσκολη γωνία, όμως ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.

63'

Αλλαγή

Ο Σίτο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιουμπα Ντιαρά.

61'

Ο Σίτο ζήτησε να γίνει αλλαγή από το παιχνίδι.

59'

Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Κλέιμαν.

57'

Ο Τζίνο έκανε το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

53'

Ο Σίτο μπήκε ξανά στο παιχνίδι.

51'

Ο Σίτο βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Παντελάκη.

46'

Αλλαγή

Ο Σον Γκος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

44'

Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ρεγκίς έκανε το σουτ με τη μία, όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Κλέιμαν.

40'

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο και δεν έχει αφήσει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αστέρα.

37'

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» μέσα σε τέσσερα λεπτά κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος του σκορ.

36'

Ο Σόρια εκτέλεσε φάουλ, ο Λεό πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 του ΠΑΣ.

36'

Ο Κάρλες Σόρια έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό βρίσκει το στόχο!

32'

Ο Παπαδόπουλος απέκρουσε το δυνατό του Κόντε, ο Παμλίδης από δύσκολη γωνία έκανε το σουτ και με τη μία έκανε το 1-1 για τους Ηπειρώτες.

30'

Ακόμη μία σημαντική φάση για τον ΠΑΣ. Η άμυνα του Αστέρα δεν απομάκρυνε καλά, η μπάλα έμεινε στην περιοχή, ο Τζίνο έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

32'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιώργος Παμλίδης βρίσκει το στόχο!

29'

Νέα ευκαιρία για το σύνολο του Μιχάλη Γρηγορίου. Ο Καραχάλιος έκανε το δυνατό σουτ, σε ετοιμότητα ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε σε κόρνερ.

25'

Ο Τζίνο έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πήγε άουτ.

24'

Ο ΠΑΣ έχει ανέβει και ψάχνει την ισοφάριση.

22'

22' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Σόρια εκτέλεσε, ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.

19'

Καλή στιγμή για τους Ηπειρώτες. Ο Τζίνο έκανε το συρτό σουτ, η μπάλα βρήκε σε παίκτη του Αστέρα και πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

19'

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς κυκλοφορεί την μπάλα.

11'

Ο Μιριτέλο πέτυχε το ένατό του γκολ τη φετινή σεζόν σε όλες τις διοργανώσεις για τους Αρκάδες.

10'

Μετά από ωραία σέντρα του Καστάνιο, ο Μιριτέλο έκανε την προβολή από κοντά για το 1-0 του Αστέρα.

8'

Επιθετικό φάουλ για τον Αστέρα.

10'

Ο Πέπε Καστάνιο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μιριτέλο βρίσκει το στόχο!

8'

6'

Ο Μιριτέλο έκανε το σουτ, όμως η μπάλα κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν.

1'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λέο έκανε το γύρισμα, η μπάλα έφτασε στον Παμλίδη, βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ που έκανε κόντραρε πάνω στον Καστάνιο.

Σέντρα στο ματς.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

• Διαιτητής: Παπαδόπουλος

• Βοηθοί: Δημητριάδης, Δέλλιος

• Τέταρτος: Βάτσιος

• VAR: Πολυχρόνης, Ψαρρής

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Χουχούμης, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Γκαρθία, Μουνάφο, Γκος, Ζουγλής, Κρεσπί, Σίτο, Μιριτέλο

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλέιμαν, Τσαούσης, Εραμούσπε, Παντελάκης, Σόρια, Καραχάλιος, Τζίνο, Ροσέρο, Παμλίδης, Λέο, Κόντε

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Nova Sports 2.

Από την άλλη πλευρά, ο Αστέρας βρίσκεται με την ψυχολογία στα ύψη μετά τη μεγάλη νίκη με ανατροπή επί του Άρη, η οποία τον εδραίωσε στην έκτη θέση της βαθμολογίας και στο -1 από τους «κίτρινους».

Την προηγούμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο και βρίσκεται στην τελευταία θέση με 9 βαθμούς και μετρώντας μέχρι στιγμής μόλις μια νίκη, 6 ισοπαλίες και 9 ήττες. Το μοναδικό τρίποντο των Ηπειρωτών ήρθε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επί της Κηφισιάς και έκτοτε δεν έχουν καταφέρει να πανηγυρίσουν.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Αστέρα Τρίπολης στους «Ζωσιμάδες», για την 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League.