Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρα Τρίπολης, για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Σον Γκος.

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Μετά από την εκτέλεση φάουλ του Μπαρτόλο, ο Ατιένθα με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για τον Αστέρα.

Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μιριτέλο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Μάντζης.

89'

Αλλαγή

Ο Εβγένι Γιαμπλόνσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίς Βαλιέντε.

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Φρανσέσκ Ρεγκίς.

80'

Το μακρινό σουτ του Ριένστρα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

79'

Ο Νάγκι μπλόκαρε την εκτέλεση φάουλ του Γκος.

74'

Ο Νάγκι μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Γιαμπλόνσκι.

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Πιτσου Ατιένθα.

©Intime
71'

Αλλαγή

Ο Νίκος Καλτσάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Ζουγλής.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

70'

Νέο κόρνερ για τους Αρκάδες.

69'

Κόρνερ για τον Αστέρα.

Απομάκρυνε ο Νάγκι.

Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, μετά την απομάκρυνση του Σομποτσίνσκι στο γέμισμα του Καλτσά.

66'

Κόρνερ για τους φιλοξενουμένους.

63'

Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μιριτέλο βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, αλλά νικήθηκε από τον Νάγκι. Η φάση δεν καταλογίσθηκε, καθώς ο παίκτης των Αρκάδων ήταν σε θέση οφσάιντ.

65'

Αλλαγή

Ο Σαντιάγο Ροσάλες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταν Ριένστρα.

65'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Παμλίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Τζίμας.

63'

Αλλαγή

Ο Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σον Γκος.

60'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέτε Κααν Ντεμίρ.

60'

Αλλαγή

Ο Φεντερίκο Ασεβέδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

©Intime

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου και μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει κάτι σημαντικό.

54'

Το γύρισμα του Ροσέρο ήταν άστοχο.

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Καλτσάς.

48'

Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

46'

Αλλαγή

Ο Χουλιάν Παλάσιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζουλιάν Μπαρτόλο.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45'

Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς έκανε το γύρισμα, αλλά ο Μιριτέλο δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων.

45'

Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

40'

Μεγάλη ευκαιρία για τους Ηπειρώτες. Ο Ροζάλες έκανε την προβολή, όμως ο Τσιφτσής με μεγάλη επέμβαση κράτησε το 0-0 στο ματς.

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Κέβιν Ροσέρο.

©Intime

Ο Παμλίδης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

36'

Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

©Intime

Δεν το εκμεταλλεύτηκαν σωστά οι Ηπειρώτες.

27'

Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς.

26'

23'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε βρέθηκε σε θέση βολής, μπερδεύτηκε με τον Παμλίδη, έκανε τελική, με τον Λύρατζη να σώζει την ομάδα του.

21'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Μιριτέλο.

21'

Κίτρινη κάρτα για τον Επαμεινώνδας Παντελάκης.

Η κεφαλιά του Κιάκου πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Τσιφτσή.

16'

Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους.

16'

Ο Κόντε έδωσε στον Ροσέρο, αλλά ο Ατιένθα πρόλαβε να απομακρύνει την τελευταία στιγμή.

15'

Η κεφαλιά του Σομποτνίτσκι πέρασε άουτ.

13'

Απείλησε ο ΠΑΣ. Ο Σόρια έκανε το σουτ, όμως η μπάλα βρήκε πάνω στον Καστάνιο και κατέληξε κόρνερ.

Απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα.

10'

Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

5'

4'

Το γυριστό σουτ του Κόντε ήταν άστοχο.

2'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ροζάλες έκανε το σουτ μέσα από τη περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το ματς.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει σε πέντε λεπτά.

ΓΚΟΛ: 20-16

Στον πάγκο βρίσκονται για τους Αρκάδες οι Γραμματικάκης, Γκαρθία, Άλβαρες, Βαλιέντε, Σουρλής, Γκος, Μπαρτόλο, Ζουγλής, Μάντζης.

Στον πάγκοι βρίσκονται για τους Ηπειρώτες οι Αθανασίου, Ντεμίρ, Πανάγου, Τσαούσης, Μπακαδήμας, Λιάσος, Τζίμας, Ριένστρα, Λεό.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Λύρατζης, Καστάνιο, Πίτσου, Χουχούμης - Γιαμπλόνσκι, Αλάγκμπε - Καλτσάς, Παλάσιος, Ρεγκίς - Μιριτέλο.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι - Σόρια, Σομποτσίνσκι, Παντελάκης, Κιάκος - Καραχάλιος, Τζίνο, Ροζάλες, Ροσέρο - Παμλίδης, Κόντε.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Την περασμένη αγωνιστική, ο ΠΑΣ έφυγε με άδεια χέρια από την Κρήτη (4-0), ενώ ο Αστέρας ηττήθηκε στην έδρα του από την Κηφισιά (1-2).

Δείτε εδώ τη βαθμολογία:

Στην αντίπερα όχθη, οι Αρκάδες αναζητούν την πρώτη τους νίκη μετά τις 28 Γενάρη, με σκοπό να κάνουν ένα ακόμη καθοριστικό βήμα παραμονής, όντας πλέον στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» μετράει δύο ήττες και μία ισοπαλία μέχρι στιγμής στα playouts, ενώ βρίσκεται στο -5 από τον προτελευταίο Παναιτωλικό. Όπως διαπιστώνεται, η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου χρειάζεται μία βαθμολογική... ανάσα, με σκοπό να παραμείνει ζωντανή στη «μάχη» της παραμονής.

Η σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 19:30. Τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports Prime HD.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση στους «Ζωσιμάδες» μεταξύ του ΠΑΣ Γιάννινα και του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League.