Άγγελος Φραγκισκάτος 15:27 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 19:35 - 04.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιώτης Τζίμας.

84'

Ο Αθανασίου σταμάτησε την προσπάθεια του Τσούκαλου και στη συνέχεια του Τόσιτς.

Ο Τόσιτς έβγαλε μόνο του απέναντι στον Αθανασίου τον Τσιλούλη και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-4 για τη Λαμία.

82'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Κόντε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κλαούντιου Μπάλαν.

82'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Παμλίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Τζίμας.

82'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Αμαράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Κορνέζος.

82'

Αλλαγή

Ο Ρούμπεν Μαρτίνεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Τσούκαλος.

81'

Ο Ζόραν Τόσιτς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

81'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σωτήρης Τσιλούλης βρίσκει το στόχο!

77'

Ωραίο το σουτ του Κιάκου, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ.

76'

Αλλαγή

Ο Βικίντας Σλίβκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σίντκλεϊ.

Έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι.

70'

Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

Η εκτέλεση του Ντεμίρ κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.

68'

Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ.

66'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέτε Κααν Ντεμίρ.

66'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Καραχάλιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταν Ριένστρα.

64'

Ο Κοσέλεφ μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Παμλίδη.

Ο Αθανασίου έκανε ένα τραγικό λάθος και ο Τσιλούλης προ κενής εστίας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-3 της Λαμίας

63'

Αλλαγή

Ο Καρλίτος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζόραν Τόσιτς.

62'

Ο Αθανασίου είπε «όχι» για δεύτερη φορά στον Καρλίτος.

61'

ΕΞΩ! Ο Καρλίτος αστόχησε στο πέναλτι!

Ο Αθανασίου ανέτρεψε τον Μαρτίνεθ, μετά τη μακρινή μπαλιά του Καρλίτος.

59'

Κίτρινη κάρτα για τον Βασίλης Αθανασίου.

59'

Πέναλτι για τη Λαμία.

Πέρασε άουτ η μπάλα.

57'

Ο Παμλίδης έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Κοσέλεφ απέκρουσε και έστειλε τη μπάλα σε κόρνερ.

Ο Κόντε δεν πρόλαβε να εκτελέσει και ο Σιμόν απομάκρυνε τον κίνδυνο για τη Λαμία.

55'

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Καρλίτος.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου έχει μπει πιο δυνατά.

Απομάκρυναν οι Φθιώτες.

49'

Ο Κόντε έκανε το γυριστό σουτ, αλλά ο Κοσέλεφ έδιωξε σε κόρνερ.

47'

Άστοχο το μακρινό σουτ του Εραμούσπε.

46'

Αλλαγή

Ο Κάρλες Σόρια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Ο Αθανασίου μπλόκαρε του σουτ του Μαρτίνεθ.

45'

Δοκάρι για τους Ηπειρώτες. Ο Εραμούσπε επιχείρησε ένα πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κοσέλεφ έδιωξε τη μπάλα, η οποία βρήκε στο δοκάρι.

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Βικίντας Σλίβκα.

Η κεφαλιά του Σόρια ήταν αρκετά άστοχη.

43'

Φάουλ για τον ΠΑΣ.

Οι Ηπειρώτες δεν τα παρατάνε και πιέζουν για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης.

Ο Σόρια έκανε το σουτ, ο Κοσέλεφ, απέκρουσε, η μπάλα πήρε ύψος προς την εστία, με τον Κόντε να τη σπρώχνει στα δίχτυα με κεφαλιά και να μειώνει σε 1-2 για τον ΠΑΣ.

41'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Πέδρο Κόντε βρίσκει το στόχο!

40'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο έκανε το μακρινό σουτ, αλλά ο Κοσέλεφ απομάκρυνε σε κόρνερ.

Ο Τζανετόπουλος έκανε τη κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

39'

Κόρνερ για τη Λαμία.

Ο Κόντε πήρε τη κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

38'

Ακόμα ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

36'

Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

35'

Ο Καραχάλιος επιχείρησε το σουτ, όμως ήταν αρκετά άστοχο.

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Επαμεινώνδας Παντελάκης.

30'

Το τελείωμα του Τσιλούλη κατέληξε στην αγκαλιά του Αθανασίου.

Πρώτη καλή στιγμή για τον «Άγιαξ της Ηπείρου».

Η εκτέλεση του Κόντε πέρασε για λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Κοσέλεφ.

28'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ.

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Κάλεμπ Στάνκο.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου καλείται να βγάλει αντίδραση.

Ο Αμαράλ αιφνιδίασε τον Αθανασίου, πάτησε περιοχή, τους πέρασε όλους και με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

22'

Ο Καρλίτος έδωσε την ασίστ για το γκολ.

22'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Πέδρο Αμαράλ βρίσκει το στόχο!

Ο Καρλίτος παίρνει το αίμα του πίσω του, μετά από τη χαμένη εκτέλεση πέναλτι και με ωραίο διαγώνιο σουτ από τα δεξιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20'

Ο Πέδρο Αμαράλ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

20'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Καρλίτος βρίσκει το στόχο!

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

19'

14'

Παρά το χαμένο πέναλτι οι φιλοξενούμενοι επιμένουν και πιέζουν.

Παραμένει λοιπόν το 0-0 στο ματς.

12'

Ο Καρλίτος το εκτέλεσε, αλλά ο Αθανασίου με εντυπωσιακό τρόπο του είπε «όχι».

12'

Ο Φωτιάς πάει να δει την φάση.

10'

Αναμονή για VAR, καθώς ο Καραχάλιος πάτησε τον Μαρτίνεθ.

12'

11'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζήσης Καραχάλιος.

9'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Νούνιες πάτησε περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Αθνασίου απέκρουσε.

8'

Ο Τσιλούλης έκανε τη κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

5'

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

Το ματς ξεκίνησε.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

• Διαιτητής: Φωτιάς

• Βοηθοί: Νικολαΐδης, Δέλλιος

• 4ος: Τσιμεντερίδης

• VAR: Βεργέτης, Καραγκιζόπουλος

Στον πάγκο για την Λαμία: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσούκαλος, Λέικ, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ, Τερεζίου, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Σούλης, Λεό, Μπάλαν, Μπακαδήμας, Τζίμας, Ριένστρα, Ντεμίρ, Λιάσος, Τσαούσης

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ – Στάνκο, Νούνιες – Τσιλούλης, Σλίβκα, Μαρτίνεθ – Καρλίτος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αθανασίου – Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος – Καραχάλιος, Τζίνο, Τούτου – Ροσέρο, Κόντε, Παμλίδης.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Οι Ηπειρώτες βρίσκονται στη 13η θέση και στην επικίνδυνη ζώνη, ισοβαθμώντας με την Κηφισιά στους 12 βαθμούς και θέλουν νίκη-ανάσα, ενώ η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου είναι στην 7η θέση με 27 πόντους και στο -2 από τον 6ο, Αστέρα Τρίπολης.

Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου ηττήθηκε με 3-1 από τον Ολυμπιακό, ενώ η Λαμία απέδρασε με το διπλό από την έδρα του Παναιτωλικού (1-2.

Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Nova Sports Prime HD.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑ Σ Γιάννινα και την Λαμία στους «Ζωσιμάδες», για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.