Ο Αμρ Ουάρντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σταύρος Πεταυράκης.

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάββας Μούργος.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

86'

Κόρνερ για την ομάδα από τις Σέρρες.

85'

Καλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Άλεξιτς νικήθηκε από τον Κλέιμαν και κράτησε το 0-2 στο ματς.

83'

Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιώτης Τζίμας.

81'

Αλλαγή

Ο Νταμίλ Ντανκερλούι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Οικονόμου.

81'

Αλλαγή

Ο Κέβιν Ροσέρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τζόσεφ Έφορντ.

79'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε έκανε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Μπάλαν, ο οποίος την κοντρόλαρε και με σουτ την έστειλε στο δοκάρι του Χόβαν.

78'

Ακόμη ένα κόρνερ για τους Ηπειρώτες.

76'

Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

74'

Ο Ουάρντα έκανε την σέντρα, αλλά ο Άλεξιτς δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.

71'

Αλλαγή

Ο Ζέφτε Μπετανκόρ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κόστα Άλεξιτς.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν έχει καταφέρει να μετουσιώσει τις ευκαιρίες τις σε γκολ.

Δεν το εκμεταλλεύτηκαν σωστά.

66'

Κόρνερ για τους Ηπειρώτες.

64'

Ο Ροσέρο έκανε το σουτ από δύσκολη γωνία, αλλά η μπάλα κατέληξε αρκετά άουτ.

Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.

62'

Ο Σιδηρόπουλος δέχθηκε την μπάλα στην κοιλιά και ζήτησε διακοπή.

©Intime
60'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Κόντε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κλαούντιου Μπάλαν.

60'

Αλλαγή

Ο Μάριος Τσαούσης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Κιάκος.

60'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Καραχάλιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νταν Ριένστρα.

Η εκτέλεση του Κόντε πέρασε άουτ.

58'

Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο.

Ισορροπημένο είναι το παιχνίδι προς το παρών.

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταμίλ Ντανκερλούι.

48'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Τζίμας έκανε το γέμισμα, η μπάλα έφτασε στον Κόντε, ο οποίος έπιασε το σουτ, αλλά ο Χόβαν απέκρουσε.

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιώτης Δεληγιαννίδης.

46'

Αλλαγή

Ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Τζίμας.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

©Intime
45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Ο Κλέιμαν μπλόκαρε το σουτ του Στάικου.

Ένα θα είναι το λεπτό του έξτρα χρόνου.

Μάλιστα ο Ισπανός μπακ πραγματοποιεί την 50ή του εμφάνιση με τη φανέλα του «Άγιαξ της Ηπείρου».

Ο Σόρια έκανε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Χόβαν.

41'

Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους παίκτες του Γρηγορίου.

39'

Ακόμα ένα κόρνερ για τον ΠΑΣ.

Ο Ροσέρο έκανε το γέμισμα, αλλά η μπάλα βρήκε στην αντίπαλη άμυνα και κατέληξε κόρνερ.

37'

Φάουλ για τους Ηπειρώτες.

32'

Ο Τομάς έκανε το σουτ, όμως ο Κλέιμαν απέκρουσε εντυπωσιακά.

34'

Κίτρινη κάρτα για τον Φεντερίκο Ασεβέδο.

31'

Ο Μπετανκόρ με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα για λίγα εκατοστά δίπλα από την εστία του Κλέιμαν.

Συμπληρώσαμε το ημίωρο της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΣ δεν έχει κάνει την παραμικρή ευκαιρία στην εστία του Χόβαν.

25'

Ο Ροσέρο έκανε ξανά το γέμισμα από τα δεξιά, όμως και πάλι δεν υπήρχε κάποιος συμπαίκτης του στη περιοχή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έχει ξεκινήσει ιδανικά το ματς.

16'

Ο Τομάς επιχείρησε μία μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Μπετανκόρ τσίμπησε την μπάλα πριν την έξοδο του Κλέιμαν που βγήκε πολύ μακριά από την εστία του και πλάσαρε για το 0-2 του Πανσερραϊκού.

16'

Ο Ματίας Τομάς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

16'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Ζέφτε Μπετανκόρ βρίσκει το στόχο!

14'

Κίτρινη κάρτα για τον Ροντρίγκο Εραμούσπε.

14'

Κίτρινη κάρτα για τον Αμρ Ουάρντα.

11'

Ο Στάικος έκανε το μακρινό σουτ, ο Κλέιμαν απέκρουσε και ο Μπετανκόρ ανενόχλητος μέσα από τη περιοχή με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

11'

9'

Ο Ροσέρο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά δεν βρέθηκε κανένας συμπαίκτης του για να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Ηπειρώτες παίζουν για πρώτη φορά φέτος με τον σχηματισμό 4-4-2.

Ο Τζίνο έκανε το σουτ έξω από περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

5'

Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Δεν το εκμεταλλεύτηκαν σωστά οι φιλοξενούμενοι.

2'

Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό.

Το ματς ξεκίνησε.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Σε πέντε λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει το παιχνίδι.

• Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος

• Α' Βοηθός: Κωνσταντίνος Στάικος

• Β'Βοηθός: Χρήστος Κορώνας

• 4ος διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας

• VAR: Πέτρος Τσαγκαράκης

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν - Θυμιάνης, Μπέργκστρεμ, Διαμαντής, Ντάνκερλουι - Στάικος, Μορέιρα - Δεληγιαννίδης Τομάς, Ουάρντα - Μπετανκόρ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλέιμαν - Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Τσαούσης - Καραχάλιος, Τζίνο, Παμλίδης, Ροσέρο - Λεό, Κόντε.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

Από την άλλη η ομάδα από τις Σέρρες πανηγύρισε σπουδαίο «διπλό» με 0-2 στο «Αθανάσιος Διάκος» επί της Λαμίας. Έτσι το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία πήρε μία βαθμολογική «ανάσα», καθώς απομακρύνθηκε από τις θέσεις της επικίνδυνης ζώνης.

Οι Ηπειρώτες προέρχονται από τη βαριά εκτός έδρας ήττα (4-0) από τον ΠΑΟΚ, αποτέλεσμα που τους διατήρησε στη τελευταία θέση της βαθμολογία με 12 βαθμούς.

Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Nova Sports Prime HD.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πανσερραϊκό στους «Ζωσιμάδες», για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League.