Τζιοβάνι Ζάκαρη 20:40 - 21.02.2024 / Ανανεώθηκε: 23:55 - 21.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Πόρτο και Άρσεναλ, για τους «16» του UEFA Champions League.

Οι Πορτογάλοι παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης με το buzzer beater του Γκαλένο.

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 38%, Άρσεναλ: 62%.

90'

Ο Otavio έδωσε την ασίστ για το γκολ.

94'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ η Πόρτο 1-0! Απίστευτο πλασέ του Γκαλένο έξω από την περιοχή, κανένα περιθώριο αντίδρασης για τον Ραγιά.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Βέντερσον Γκαλένο από την Πόρτο νικάει τον τερματοφύλακα έξω από τη μεγάλη περιοχή με το δεξί πόδι!

91'

Κεφαλιά του Μανγκαλιάες, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ντιόγκο Κόστα.

90'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά.

90'

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90'

Αλλαγή

Ο Βέντελ είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Στέφεν Εουστάκιο λόγω μικροτραυματισμού.

90'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 35%, Άρσεναλ: 65%.

89'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

88'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

Δίνει ανάσες στην ομάδα του ο Κονσεϊσάο, μήπως βρει κάποιο γκολ στα τελευταία λεπτά.

85'

Νέα διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους.

Μέσα Τόνι Μαρτίνεζ και Μπόρζες, έξω Εβανίλσον και Κονσεϊσάο.

85'

Αλλαγή

Ο Τσίκο Κονσεϊσάο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γκονσάλο Μπόρχες

85'

Αλλαγή

Ο Εβανίλσον βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αντόνιο Μαρτίνεζ

85'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 34%, Άρσεναλ: 66%.

80'

Αλλαγή για την Πόρτο, ο Χάιμε παίρνει τη θέση του Νίκο Γκονζάλες.

81'

Αλλαγή

Ο Νίκο Γκονζάλες βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ιβάν Χάιμε

80'

Φτωχό το θέαμα στο δεύτερο μέρος. Πολλές μονομαχές, με την Πόρτο να αμύνεται καλά.

75'

75'

Το παιχνίδι έχει σταματήσει και ο διαιτητής συνομιλεί με τους ποδοσφαιριστές.

73'

Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Ζορζίνιο περνάει στη θέση του Τροσάρ.

74'

Αλλαγή

Ο Λεάντρο Τροσάρ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ζορζίνιο

70'

67'

Σημαντική ευκαιρία για την Πόρτο. Ο Ράις μπλόκαρε τελευταία στιγμή την εκτέλεση του Εβανίλσον.

66'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 33%, Άρσεναλ: 67%.

64'

63'

Κίτρινη κάρτα

Ο Νίκο Γκονζάλες δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Κάι Χάβερτς.

60'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 32%, Άρσεναλ: 68%.

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Jakub Kiwior.

56'

Νέο σουτ του Τροσάρ μετά από κόρνερ, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

55'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 31%, Άρσεναλ: 69%.

53'

Ήρεμος ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά. Η Άρσεναλ έχει την κατοχή, όμως οι Πορτογάλοι αμύνονται πολύ καλά.

52'

Ο Τσίκο Κονσεϊσάο δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

50'

46'

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

47'

47'

46'

Αυτό ήταν! Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πόρτο - Άρσεναλ 0-0.

45'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

45'

Απείλησε με κεφαλιά ο Χάβερτζ, άουτ.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

45'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά.

45'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 28%, Άρσεναλ: 72%.

40'

Ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Πεπέ και Εβανίλσον, ο δεύτερος εκτέλεσε πάνω στην αγκαλιά του Ραγιά.

41'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 29%, Άρσεναλ: 71%.

38'

Άουτ το σουτ του Νίκο Γκονζάλες, δεν ανησύχησε ο Ραγιά.

35'

Καλή στιγμή για την Άρσεναλ. Κεφαλιά του Σαλιμπά μετά από κόρνερ του Σάκα, λίγο άουτ.

35'

35'

33'

Πρώτη τελική για την Άρσεναλ με σουτ του Τροσάρ. Ψηλά η μπάλα, δεν απειλήθηκε ο Ντιόγκο Κόστα.

27'

Έχει ισορροπήσει η Πόρτο, κυκλοφορεί καλά την μπάλα.

30'

Κατοχή μπάλας: Πόρτο: 30%, Άρσεναλ: 70%.

27'

27'

25'

Ο Γκαλένο σημάδεψε αρχικά με σουτ το δοκάρι. Στη συνέχεια πήρε το ριμπάουντ, όμως αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

22'

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Πόρτο.

22'

ΔΟΚΑΡΙ! Παραλίγο γκολ από τον Βέντερσον Γκαλένο, το τελείωμά του πήγε στο δοκάρι!