«Χρυσή» αλλαγή για την ΑΕΚ ο Τσούμπερ: Μπήκε στο 61' και με δύο γκολ έδωσε τη νίκη στην Ένωση (vids)

Sportal newsroom 20:13 - 09.04.2023

Ο Στίβεν Τσούμπερ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την ΑΕΚ στο ματς με τον Άρη.

Σε «χρυσή» αλλαγή εξελίχθηκε ο Στίβεν Τσούμπερ στο ματς της ΑΕΚ με τον Άρη. Ο Ελβετός ποδοσφαιριστής μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 61' αντί του Σέρχιο Αραούχο.

Στο 82' ο Τσούμπερ έκανε το 2-1 για την Ένωση. Ο Ελβετός πήρε την μπάλα στο ημικύκλιο της περιοχής και με απίθανο σουτ και με τη συμβολή του δοκαριού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

O Στίβεν Τσούμπερ χτύπησε και πάλι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ελβετός εκμεταλλεύθηκε μία αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Κουέστα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του Ματίας Αλμέιδα.