Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό των 10 παικτών να ανοίξει το σκορ κόντρα στον Ολυμπιακό - Έχασε πέναλτι ο Άλεξιτς

Στο δοκάρι η εκτέλεση του Άλεξιτς

Printscreen

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:27 - 20.08.2023 / Ανανεώθηκε: 23:35 - 20.08.2023

Ο Πανσερραϊκός είχε χρυσή ευκαιρία να προηγηθεί στο 54ο λεπτό, όμως ο Άλεξιτς αστόχησε σε πέναλτι...

Δραματική είναι η πρεμιέρα του Ολυμπιακού στη φετινή Super League, αφού οι Πειραιώτες αν και παίζουν με πλεονέκτημα, αφού οι φιλοξενούμενοι του Πανσερραϊκού έμειναν με δέκα παίκτες από το 4ο λεπτό, κινδύνευσαν να μείνουν πίσω στο σκορ.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τον Πανσερραϊκό, στην επιστροφή της ομάδας της βορείου Ελλάδος στα «μεγάλα σαλόνια» του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Οι «ερυθρόλευκοι» είδαν τον Χάγιεκ να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα, αφού «γκρέμισε» τον Μπιελ εκτός περιοχής όντας ο τελευταίος παίκτης της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός έχει την υπεροχή όμως αυτή δεν έχει μετατραπεί σε γκολ και σαν να μην έφτανε αυτό για τους παίκτες του Μαρτίνεθ, είδαν τον Πανσερραϊκό να κερδίζει πέναλτι.

Ο Μαντί Καμαρά σε γέμισμα στην περιοχή βρήκε τη μπάλα με το χέρι και ο ρέφερι καταλόγισε το πέναλτι.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε τα «δώρα» του Πανσερραϊκού των δέκα παικτών και γλίτωσε τα χειρότερα
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

23:58 - 20.08.2023

Το πρώτο του τρίποντο πανηγύρισε στη φετινή Super League ο Ολυμπιακός, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τα «δώρα» που του χάρισε ο Πανσερραϊκός (2-0). Το πρώτο ήταν η κόκκινη στον Χάγιεκ και το δεύτερο η άστοχη εκτέλεση του Αλέξιτς στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του. Ντεμπούτο για Σκάρπα!

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Άλεξιτς, με τον παίκτη των φιλοξενούμενων να σουτάρει δυνατά και να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη...