Αντίπαλοι Παναθηναϊκού: Ο Νταβίντ Ντιν με γκολ στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη της Μακάμπι Χάιφα επί της Μπερ Σεβά

Μακάμπι Χάιφα

© PrtScr

Δημήτρης Χούπης 22:50 - 03.12.2023 / Ανανεώθηκε: 22:51 - 03.12.2023

Η Μακάμπι Χάιφα χάρη στο γκολ του Νταβίντ Ντιν επικράτησε με 1-0 της Χάποελ Μπερ Σεβά και πλησίασε στον έναν βαθμό από την κορυφή που βρίσκεται η Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Η Μακάμπι Χάιφα επικράτησε δύσκολα με 1-0 της Χάποελ Μπερ Σεβά για την 6η αγωνιστική του ισραηλινού πρωταθλήματος και πλησίασε στον έναν πόντο από την κορυφή που βρίσκεται η Μακάμπι Τελ Αβίβ

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa League ήταν καλύτερη καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Το γκολ ωστόσο το βρήκε η αλλαγή του Μεσάι Ντέγκο, ο Νταβίντ Ντιν.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ισραηλινός σκόραρε και έδωσε τη νίκη στη Μακάμπι Χάιφα

Η σύνθεση της Μακάμπι: Κέουφ, Σούντγκρεν, Σεκ, Σίμιτς, Κορνού, Καλαϊλί (70' Ναόρ), Σερί, Μουχαμάντ (89' Ρεφαέλοβ), Τζαμπέρ (70' Σιμπλί), Χατζάτζ, Πιερό (77' Νταβίντ)