Σάκα, Τροσάρ και Ζεσούς δίνουν τη νίκη στην Άρσεναλ κόντρα στην Αϊντχόφεν από το πρώτο ημίχρονο (vids)

©glomex

Sportal newsroom 22:51 - 20.09.2023 / Ανανεώθηκε: 23:20 - 20.09.2023

Η Άρσεναλ στην επιστροφή στο Champions League μετά από έξι χρόνια νικάει με 3-0 την Αϊντχόφεν χάρη στα γκολ του Σάκα, του Τροσάρ και του Ζεσούς.

Η Άρσεναλ έχει κάνει το ιδανικό ξεκίνημα στην επιστροφή στο Champions League με τους Μπουκάγιο Σάκα, Λεάντρο Τροσάρ και Γκαμπριέλ Ζεσούς να κάνουν το 3-0 με τα γκολ τους στο 8ο, στο 20ο και στο 38ο λεπτό αντίστοιχα.

Αρχικά ο Σάκα πήρε το «ριμπάουντ» έπειτα από το σουτ του Έντεγκαρντ και από κοντά «εκτέλεσε» τον Μπενίτεθ. Στη συνέχεια στο 20' ο Τροσάρ έπειτα από πάσα του σκόρερ της Άρσεναλ νίκησε για δεύτερη φορά τον Αργεντίνο τερματοφύλακας της PSV. Το 3-0 έκανε στο 38' που έπειτα από σέντρα του Τροσάρ, κοντρόλαρε την μπάλα και σούταρε δυνατά.