Το γκολ του Οζντόεφ στο Περιστέρι που ακυρώθηκε ως οφσάιντ - Τέσσερα λεπτά το κοιτούσαν στο VAR (pic)

Sportal newsroom 21:38 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 22:26 - 04.02.2024

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μαγκομέντ Οζντόεφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στην εστία του Ατρόμητου, αλλά μετά από εξέταση του VAR το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο Ρώσος μέσος του ΠΑΟΚ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Ο Ατρόμητος κι ο ΠΑΟΚ κοντράρονται στο Περιστέρι για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου ήταν κυρίαρχη στο πρώτο 45λπετο και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Μάλιστα, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μετά από έλεγχο του VAR. Συγκεκριμέα, στο 42΄ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση και ο Μαγκομέντ Οζντόεφ με μία άπιαστη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η φάση ελέχθηκε στο VAR κι το γκολ ακυρώθηκε, καθώς ο Ρώσος μέσος του ΠΑΟΚ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και το 0-0 παρέμεινε.