Η χαμένη ευκαιρία της χρονιάς στην Αυστραλία: Τερματοφύλακας κάνει τρομερό λάθος και ο επιθετικός αστοχεί σε κενή εστία

Δημήτρης Χούπης 17:03 - 10.02.2024

Η ευκαιρία της χρονιάς χάθηκε στην Αυστραλία, με τον επιθετικό του Σίδνεϋ να αστοχεί σε κενή εστία, αφού προηγουμένως ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας, του... έδωσε την ασίστ.

Η ευκαιρία της χρονιάς χάθηκε στην Αυστραλία. Συγκεκριμένα στον αγώνα μεταξύ της Σίδνεϋ με τους Σέντραλ Κόουστ Μάρινερς για την A - League έγινε μια τρομερή γκάφα, τόσο από τον τερματοφύλακα της δεύτερης όσο και από τον επιθετικό της πρώτης.

Το παιχνίδι ήταν 3-0 υπέρ της Σίδνεϋ και στο 29ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μια ευκαιρία να κάνουν τέσσερα τα τέρματά τους. Ο τερματοφύλακας των Σέντραλ Κόουστ Μάρινερς έχασε το κοντρόλ και εκεί ακολούθησε ο Πάτρικ Γουντ, ο οποίος έκλεψε και εκεί που όλα έδειχνα ότι θα σκοράρει σε κενή εστία, κατάφερε και την έστειλε δοκάρι κι έξω.

Σκύλος έκανε... ντου στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του Σαν Λορέντζο - Ουνιόν Σάντα Φε και έκοβε βόλτες για τρία λεπτά
REST OF THE WORLD

18:11 - 06.02.2024

Ένας σκύλος έκανε... ντου στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του αγώνα της Σαν Λορέντζο με την Ουνιόν Σάντα Φε και έκοβε βόλτες ανενόχλητος για περίπου τρία λεπτά.

Προφανώς και μιλάμε για την ευκαιρία της χρονιάς και ακόμα είναι... Φλεβάρης. Για την ιστορία η Σίδνεϋ επικράτησε με 3-1.