Απίθανη κατάρρευση της Εθνικής Ελπίδων: Χάνει 5-0 στο ημίχρονο από τη Νορβηγία! (vids)

© prtscr

Sportal newsroom 20:04 - 04.07.2023 / Ανανεώθηκε: 20:07 - 04.07.2023

Σε εφιάλτη εξελίσσεται η πρεμιέρα της Εθνικής Ελπίδων στη φάση των ομίλων του Euro, αφού χάνει από τη Νορβηγία U19 με 5-0 στο ημίχρονο.

Η Εθνική Ελπίδων αντιμετωπίζει τη Νορβηγία U19 για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Euro U19, με την αναμέτρηση να έχει εξελιχθεί σε εφιάλτης για τη «γαλανόλευκη», που είναι σαν να μην έχει κατέβει στο γήπεδο.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Τάσου Θέου έκανε το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα στο ματς, αφού στο 18' έχανε ήδη με 3-0, ενώ το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου της βρήκε να είναι πίσω στο σκορ με διαφορά πέντε (!) τερμάτων.

Ο Ρόαλντσοϊ άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό, ο Όντεγκαρντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 15', ενώ στο 18' ο Φλάτακερ έκανε το 3-0. Σκόγκβολντ (36') και Όντεγκαρντ (44') διαμόρφωσαν το 5-0 του πρώτου μέρους.