Η Σεν Ζιλουάζ πήρε το προβάδισμα κόντρα στην Ουνιόν όμως η χαρά κράτησε για λίγο (vid)

Παίκτες Σεν Ζιλουάζ

© glomex

Τζιοβάνι Ζάκαρη 20:49 - 09.03.2023 / Ανανεώθηκε: 20:49 - 09.03.2023

Η Σεν Ζιλουάζ έκανε το 0-1 κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου με απίθανο τρόπο, όμως η γερμανική ομάδα είχε την απάντηση.

Οι δύο Ουνιόν τέθηκαν αντιμέτωπες με στόχο ένα εισιτήριο για την προημιτελική φάση του Europa League και η Σεν Ζιλουάζ πήρε το προβάδισμα κόντρα σε εκείνη του Βερολίνου.

Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Μπονιφάς, ο οποίος με τη βοήθεια της τύχης πέτυχε ένα απίστευτο γκολ (28') και πάγωσε το ήδη παγωμένο από το χιόνι «Άλτε Φερστεράι».

Όμως η χαρά κράτησε για περίπου 14 λεπτά, αφού ο Γιουράνοβιτς βρήκε τον τρόπο και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 1-1 στο 42ο λεπτό.