Νίκησε την Καλαμάτα και συνέχισε το σερί η Καλλιθέα (2-1)

Sportal newsroom 18:19 - 16.01.2023 / Ανανεώθηκε: 18:39 - 16.01.2023

Η Καλλιθέα συνέχισε το αήττητο σερί της κόντρα στη Καλαμάτα, νικώντας τον σύλλογο της ομώνυμης πόλης με 2-1 στο «Ελ Πάσο».

Ένα ακόμα τρίποντο πήρε η Καλλιθέα νικώντας με 2-1 την Καλαμάτα στο Ελ Πάσο, για την 11η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Super League 2. Η γηπεδούχος συνέχισε με αυτόν τον τρόπο το αήττητο σερί της και έχοντας ματς λιγότερο (σ.σ. εξαιτίας της αποχώρησης του Ολυμπιακού Β') αγγίζει τη δεύτερη θέση στην οποία βρίσκεται ο Απόλλων Σμύρνης.

Με δύο γκολ από κεφαλιές που σκόραρε στο 23’ από τον Μπουλούλη και στο 43΄από τον Λουκίνα, η ομώνυμη ομάδα «καθάρισε» το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα, λίγα λεπτά πριν το πρώτο τέρμα είχαν και δοκάρι, με τον Ντιμίτριους να μην καταφέρνει να ευστοχήσει στην εστία. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Καλαμάτα ήταν να μειώσει στο 82ο λεπτό, με τον Αρναρέλλη να ευστοχεί από τα 11 μέτρα.