Η Αλμερία μπλόκαρε τη Χιρόνα – Τεσσάρα έριξε η Βαλένθια

Sportal newsroom 20:03 - 14.01.2024 / Ανανεώθηκε: 20:05 - 14.01.2024

Η Χιρόνα έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Αλμερία. Η Βαλένθια συνέτριψε 4-1 την Κάντιθ.

Σοκ για την εκπληκτική φέτος Χιρόνα.

Η πρωτοπόρος δεν μπόρεσε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα κι έμεινε στο 0-0 στην έδρα της ουραγού Αλμερίας για την 20η αγωνιστική της La Liga.

Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκαρσία.

Οι παίκτες του Μίτσελ είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς, έχασαν αρκετές ευκαιρίες σ’ ένα δυνατό ματς με οκτώ κίτρινες κάρτες, αλλά τελικά πέταξαν δύο πολύτιμους βαθμούς.

Η Βαλένθια, παράλληλα, ήταν ανώτερη και πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα της Κάντιθ με 4-1.

Η επιθυμία που δεν έγινε πραγματικότητα για τους Λουίς Σουάρες και Μέσι: «Είχαμε ένα όνειρο μαζί, αλλά δεν έγινε ποτέ πραγματικότητα»
REST OF THE WORLD

15:35 - 14.01.2024

Ο Λουίς Σουάρες μίλησε για την μεταγραφή του στην Ίντερ Μαϊάμι και για το γεγονός ότι θα αγωνίζεται ξανά στο πλευρό του πολύ καλού του φίλου, Λιονέλ Μέσι.

Οι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ με τον Ντούρο στο 8’, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Αλκαράθ στο 21’, αλλά η Βαλένθια πήρε τη νίκη. Το γκολ του Λόπες στο 52’ της έδωσε το προβάδισμα και στις καθυστερήσεις ο Γκέρα και ο Βάσκεθ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.