Η τρομερή λόμπα του Αουγκούστο για το 0-3 του ΠΑΟΚ (vid)

Ντόουγκλας Αουγκούστο

©intime

Sportal newsroom 20:46 - 08.03.2023 / Ανανεώθηκε: 20:46 - 08.03.2023

Μέσα σε διάστημα οχτώ λεπτών ο ΠΑΟΚ έβαλε τρία γκολ «κλειδώνοντας» από σήμερα την πρόκριση στον τελικό.

Ο ΠΑΟΚ μέσα σε οχτώ λεπτά πέτυχε τρία γκολ και έκανε «κλείδωσε» τη νίκη, αλλά και την πρόκριση στον τελικό από σήμερα (8/3). Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο στο 62', πέτυχε ένα γκολ σπάνιας ομορφίας.

Ο Βραζιλιάνος έσωσε μία χαμένη κατοχή, πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και με μία φοβερή λόμπα έβαλε στην μπάλα τα φάλτσα που έπρεπε και έκανε το 0-3 για τον «δικέφαλο».

Πέντε λεπτά μετά ο Μπράντον Τόμας πέτυχε και τέταρτο τέρμα για τον ΠΑΟΚ. Ο Τάισον έκανε μια κούρσα, έβγαλε τετ-α-τετ τον Ισπανό και εκείνος πλάσαρε τον Γκαραβέλη για το 0-4.

Δεν σταμάτησε εκεί η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου, καθώς στο 70' έκανε το 0-5. Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έκανε ένα γύρισμα ο Σάστρε σταμάτησε την μπάλα και με σουτ «νίκησε» τον Γκαραβέλη.