Λίβερπουλ και Ρεάλ Μαδρίτης προσέφεραν το καλύτερο ημίχρονο της χρονιάς (vids)

Ο Βινίσιους/ © Intime

Sportal newsroom 22:59 - 21.02.2023 / Ανανεώθηκε: 23:11 - 21.02.2023

Τέσσερα γκολ και μία απίστευτη ισοφάριση είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν, όσοι παρακολούθησαν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης Λίβερπουλ - Ρεάλ Μαδρίτης.

Ένα ασύλληπτο πρώτο ημίχρονο είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν όσοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Ρεάλ Μαδρίτης, για την φάση των «16» του UEFA Champions League.

Με το «καλημέρα» ο Νούνιες... πάγωσε τους «μερένγκες», αφού κάνοντας ένα εξαιρετικό τακουνάκι άνοιξε το σκορ στο «Άνφιλντ», για τους «ρεντς», μόλις στο τέταρτο λεπτό.

Ακολούθησε η «γκάφα» του Τιμπό Κουρτουά στο 4ο λεπτό, καθώς ο Βέλγος τερματοφύλακας έχασε το κοντρόλ και ο Σαλάχ ήταν εκεί για να κλέψει την μπάλα και να κάνει το 2-0.

Λίγη ώρα αργότερα, με ένα εκπληκτικό τελείωμα, ο Βινίσιους στο 21’ κατάφερε να ξαναβάλει στο ματς τη Ρεάλ Μαδρίτης, μειώνοντας σε 2-1

Μετά τον Κουρτουά σε γκάφα υπέπεσε και ο Άλισον, ο οποίος ουσιαστικά έκανε δώρο στον Βινίσιους το 2-2 της Ρεάλ κόντρα στη Λίβερπουλ, έπειτα από περίπου ένα τέταρτο.