Λουτσέσκου: «Κάναμε μία νίκη και συνεχίζουμε - Θέλουμε να κερδίζουμε σε όλες τις διοργανώσεις»

Λουτσέσκου

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 20:20 - 31.03.2024 / Ανανεώθηκε: 20:22 - 31.03.2024

Το σχόλιο του Ράζβαν Λουτσέσκου για τη μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αποφασιστικός και πανηγύρισε σπουδαία νίκη στη Λεωφόρο με 3-2, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η ομάδα του Λουτσέσκου κοντραρίστηκε με τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League και με σκόρερ τους Ντεσπόντοφ, Τόμας και Σβαμπ επικράτησε του «τριφυλλιού».

Ο Μπερνάρ ήταν αυτός που πέτυχε τα δύο γκολ των γηπεδούχων, όμως δεν αποδείχτηκαν αρκετά.

Στις δηλώσεις του μετά το ματς, ο Ράζβαν Λουτσέσκου στάθηκε στην εικόνα που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Το μέλλον είναι σήμερα, είναι αύριο. Δεν έχει σημασία τι συνέβη πιο πριν. Κάναμε μία νίκη και συνεχίζουμε. Θέλουμε να κερδίζουμε σε όλες τις διοργανώσεις. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Το παιχνίδι παίχτηκε από εμάς, θα μπορούσαμε να βάλουμε περισσότερα τέρματα. Είναι αλήθεια ότι σε διαφορετικές πτυχές του παιχνιδιού νιώσαμε την πίεση του Παναθηναϊκού, όπως έγινε στο γκολ του Μπερνάρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πιο πιεστικοί. Άφησαν κάποιους χώρους κι εμείς τους εκμεταλλευτήκαμε. Δεν είμαι ευχαριστημένος από το γκολ που δεχθήκαμε στις καθυστερήσεις. Ακόμη και στο πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού έγιναν λάθη και ήρθε ισοφάριση. Ήταν ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση και οι παίκτες μου το διαχειρίστηκαν πολύ καλά. Ο Νάσμπεργκ είχε αρκετό καιρό να παίξει. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τον τρόπου που έπαιξαν».