Η ρεβάνς ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και Λεβαδειακό κλείνει την αυλαία της φάσης των «16»

Λεβαδειακός - Νίκη Βόλου

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 08:37 - 18.01.2024 / Ανανεώθηκε: 08:40 - 18.01.2024

Όλα τα φώτα είναι στραμμένα στη ρεβάνς της αναμέτρησης μεταξύ της Νίκης Βόλου και του Λεβαδειακού, με φόντο το τελευταίο εισιτήριο της οκτάδας του Κυπέλλου.

Ώρα Κυπέλλου για Νίκη Βόλου και Λεβαδειακό!

Μετά την ισοπαλία στο πρώτο ματς της Βοιωτίας (1-1), η πρόκριση για τους «8» του θεσμού θα κριθεί στη σημερινή ρεβάνς (18/1, 19:00). Αξίζει να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί τη φετινή σεζόν άλλες δύο φορές, στο πρωτάθλημα της Super League 2, με τους Θεσσαλούς να μετράνε ισάριθμες ήττες (0-1, 2-0).

Υπενθυμίζεται πως, τόσο το 1995, όσο και το 1997, όταν βρέθηκαν αντίπαλες στο Κύπελλο, προκρίθηκε η Νίκη Βόλου.

Λεβαδειακός-Νίκη Βόλου Vs Αρης

Ο Αλεξανδρόπουλος «ντόπαρε» ψυχολογικά τους συμπαίκτες του στο ημίχρονο της παράτασης (vid)

Κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου της παράτασης, ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος πήρε την πρωτοβουλία να «ντοπάρει» τους συμπαίκτες του σε ένα καθοριστικό σημείο.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών:

Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ Vs Παναθηναϊκός - Ατρόμητος

ΟΦΗ - Παναιτωλικός Vs Αρης / Λεβαδειακός - Νίκη Βόλου.

*Να σημειωθεί πως στον τελικό γηπεδούχος θα είναι η ομάδα που θα προκριθεί από τον πρώτο ημιτελικό.