Ο Κριστιάνο απάντησε στον Μέσι με δύο γκολ (vids)

Γκολ Ρονάλντο / © PrntScrn

Sportal newsroom 20:20 - 19.01.2023 / Ανανεώθηκε: 20:20 - 19.01.2023

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε κόντρα στην All Star Ριάντ, όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε την απάντηση στον «μεγάλο εχθρό του»

Ο ποδοσφαιρικός πλανήτης έχει την προσοχή του στραμμένη στην αναμέτρηση ανάμεσα στην ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο και του Λιονέλ Μέσι (aka All Star Ριάντ - Παρί Σεν Ζερμέν).

Μέσι VS Κριστιάνο: Throwback στις «μονομαχίες» τους, ποιος είναι τελικά ο GOAT (pic & vids)
REST OF THE WORLD

12:02 - 19.01.2023

Ο Λιονέλ Μέσι και ο Κριστιάνο Ρονάλντο θα τεθούν αντιμέτωποι στις 19 Ιανουαρίου στο πλαίσιο της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Αλ Νασρ. Το Sportal θυμάται τις «μονομαχίες» ανάμεσα στους δύο αστέρες.

Oι Παριζιάνοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ από νωρίς, με τον Αργεντινό να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα. Ωστόσο, ο Πορτογάλος είχε την απάντηση στον... μεγάλο του εχθρό και πέτυχε δύο γκολ κόντρα στη γαλλική ομάδα.

Αφενός στο 46ο λεπτό ο σούπερ σταρ του αραβικού κλαμπ έκανε το 1-0 από τη λευκή βούλα και αφετέρου με μία διπλή προσπάθεια ισοφάρισε το ματς σε 2-2, αφού λίγο προηγουμένως ο Μαρκίνιος έκανε το 2-1 για την Παρί.