Ο Μουκουντί πλασάρει εύστοχα από κοντά για το 3-0 της ΑΕΚ - Ακυρώθηκε για οφσάιντ το γκολ του Μάνταλου (vids)

©Glomex

Sportal newsroom 21:48 - 08.10.2023 / Ανανεώθηκε: 21:48 - 08.10.2023

Η ΑΕΚ βρήκε δίχτυα για τρίτη φορά στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό, χάρη στο γκολ του Χάρολντ Μουκουντί. Λίγα λεπτά μετά Πέτρος Μάνταλος σκόραρε, όμως το γκολ του ακυρώθηκε μετά από έλεγχο στο VAR.

Η ΑΕΚ πέτυχε και τρίτο τέρμα στην αναμέτρηση της «Opap Arena» κόντρα στον Παναιτωλικό με τον Χάρολντ Μουκουντί. Στο 88ο λεπτό μετά την εκτέλεση κόρνερ του Νορντίν Άμραμπατ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από τον Μάνταλο και ο Καμερουνέζος διεθνής από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0 της Ένωσης.

Μάλιστα η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού βρήκε δίχτυα με τον Πέτρο Μάνταλο, όμως το γκολ ακυρώθηκε μετά από έλεγχο στο VAR.