Ο Πολίτης με γκολάρα άνοιξε το σκορ για τη Νίκη Βόλου - Ισοφάρισε ο Ρομό για τον Λεβαδειακό (vids)

Άγγελος Φραγκισκάτος 16:49 - 07.12.2023 / Ανανεώθηκε: 16:52 - 07.12.2023

Η Νίκη Βόλου πήρε το προβάδισμα κόντρα στον Λεβαδειακό με την γκολάρα του Λάμπρου Πολίτη, ενώ λίγα λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Ζοσέ Ρομό έφερε το ματς στα ίσια για τους Βιωτούς.

Στο 16ο λεπτό ο Πολίτης πήρε την μπάλα από τα δεξιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής και με ένα εκπληκτικό σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Ενώ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπελμόντ έκανε τη σέντρα και ο Ρομό με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-1 για τον Λεβαδειακό.

Ίλιτς: «Στο δεύτερο παιχνίδι θα κριθούν όλα - Ευχαριστώ την ΑΕΛ για τις υπέροχες αναμνήσεις»