Το γκολ του Μασούρα που ακυρώθηκε και έφερε την έκρηξη των ανθρώπων του Ολυμπιακού (pics)

Νίκος Καλαμπάκας 22:52 - 07.01.2024 / Ανανεώθηκε: 23:41 - 07.01.2024

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την ΑΕΚ στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» για τη 17η αγωνιστική, σε ένα ματς που οι ερυθρόλευκοι «βράζουν» για ένα ακυρωθέν γκολ του Μασούρα και ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε δόθηκε.

Μεγάλη ένταση στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Ολυμπιακός - ΑΕΚ για τη 17η αγωνιστική της Super League.

Οι κιτρινόμαυροι προηγούνταν στο ημίχρονο με σκορ 2-1, όμως στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε για την ισοφάριση.

Αυτή ήρθε στο 68ο λεπτό, όταν ο Μασούρας στόπαρε τη μπάλα με τον ώμο, όμως ο ρέφερι καταλόγισε φάουλ για χέρι.

Ο VAR δεν έκανε σύσταση στον διαιτητή κι έτσι το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά, με τον «ερυθρόλευκο» πάγκο να βράζει από τον θυμό του για την απόφαση αυτή, που όπως θα δείτε από την κεντρική φωτογραφία ήταν λανθασμένη...