Η τεράστια χαμένη ευκαιρία του Πινέδα (vid)

Η κεφαλιά του Πινέδα

© Glomex

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 20:40 - 12.04.2023 / Ανανεώθηκε: 20:46 - 27.02.2024

Ο Πινέδα έφτασε πολύ κοντά στο γκολ της ισοφάρισης, όμως η κεφαλιά του πέρασε ελάχιστα δίπλα από την εστία του Πασχαλάκη.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την ΑΕΚ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» στη ρεβάνς των δύο ομάδων, με φόντο τον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ έφτασε πολύ κοντά στο γκολ της ισοφάρισης, το οποίο θα της έδινε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης παρά το γκολ του Βαλμπουενά (1-0).

Ο Χατζισαφί έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και σημάδεψε στο δεύτερο δοκάρι τον Φερνάντες, με τον Ισπανό να αστοχεί με το κεφάλι.

Νωρίτερα, λίγο πριν συμπληρωθούν 38 λεπτά, ο Γαλανόπουλος έπειτα από μία ατομική ενέργεια πάσαρε στον Φερνάντες, με τον τελευταίο να εκτελεί από καλή θέση, όμως να μην καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη.

Η καίρια επέμβαση του Σισέ με το κεφάλι την τελευταία στιγμή έδιωξε το κίνδυνο κι έτσι το σουτ του Ισπανού εξτρέμ πέρασε ανεκμετάλλευτο.