Οι καθυστερήσεις της έχουν γίνει... εφιάλτης: Δύο ήττες μετά το 90' έχει η Ουνιόν Βερολίνου (vid)

Sportal newsroom 22:19 - 03.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:25 - 03.10.2023

Η Ουνιόν Βερολίνου έχει 0/2 στο Champions League μέχρι στιγμής, όπου και στα δύο παιχνίδια έχει γνωρίσει την ήττα στις καθυστερήσεις.

Το Champions League για την Ουνιόν Βερολίνου δεν έχει ξεκινήσει ιδανικά μέχρι στιγμής. Η ομάδα της γερμανικής πρωτεύουσας έχει κάνει δύο ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές, οι οποίες έχουν έρθει στις καθυστερήσεις και μάλιστα στο ίδιο λεπτό, το 90+4'.

Στην πρώτη αγωνιστική οι Γερμανοί είχαν στο χέρι του μια μεγάλη ισοπαλία μέσα στο Santiago Bernabeu απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά το γκολ του Τζουντ Μπέλιγχαμ στο 90+4'  έβαλε μπροστά τη «βασίλισσα» και τις έδωσε τη νίκη. Σήμερα (3/10) η Ουνιόν ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά στο τέλος γνώρισε την ήττα από την Μπράγκα

Εκπληκτικό σκηνικό: Ο διαιτητής του Σάλτσμπουργκ – Σοσιεδάδ πήρε πίσω το πέναλτι που έδωσε και ζήτησε «συγγνώμη» από τον τερματοφύλακα! (vid)
CHAMPIONS LEAGUE

21:23 - 03.10.2023

Ένα απίθανο σκηνικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της Σάλτσμπουργκ με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Ο διαιτητής του αγώνα πήρε πίσω το πέναλτι που είχε δώσει για τους Αυστριακούς και ζήτησε συγγνώμη από τον τερματοφύλακα της ισπανικής ομάδας.

Η ολική ανατροπή για τους Πορτογάλους όμως ήρθε στο 90+4' με τον Κάστρο, ο οποίος με ένα συρτό δυνατό σουτ, έκανε το 3-2 για την Μπράγκα