Με σπασμένα τα φρένα ο ΠΑΟΚ: Δύο γκολ σε έξι λεπτά με Κωνσταντέλια και Μιχαηλίδη (vid)

©glomex

Ιάσονας Τσίλης 21:25 - 14.12.2023 / Ανανεώθηκε: 21:30 - 14.12.2023

Ο Δικέφαλος κατάφερε να γυρίσει... τούμπα το παιχνίδι με την Ελσίνκι, χάρις σε γκολ του Γιάννη Κωνσταντέλια, στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε αποφασισμένος στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε μόλις έξι λεπτά, κατάφερε να πετύχει δύο γκολ και βρίσκεται μια ανάσα από την 5η νίκη σε 6 ματς στον όμιλο.

Αρχικά στο 47', μετά από λάθος της άμυνας της Ελσίνκι, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Κωνσταντέλια, ο οποίος με άψογο τελείωμα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 του Δικέφαλου του Βορρά.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου, πέτυχε και τρίτο τέρμα στο 53', μετά από πολύ ωραία κομπίνα. Ντεσπόντοβ και Τάισον συνεργάστηκαν και η μπάλα έφτασε στον Μιχαηλίδη, το σουτ του οποίου κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-1.