Άνετη νίκη για τον πρωταθλητή Πανσερραϊκό - Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ Β' τον Ολυμπιακός Β'

Πανσερραϊκός

©intime

Sportal newsroom 18:10 - 22.05.2023 / Ανανεώθηκε: 19:03 - 22.05.2023

Ο Πανσερραϊκός έπαιξε για πρώτη φορά ως πρωταθλητής κα κέρδισε τον Διαγόρα Ρόδου 3-1, ισόπαλος έληξε ο αγώνας μεταξύ του Ολυμπιακού Β' με την ΑΕΚ Β', με την Ένωση να ισοφαρίζει στο τέλος του παιχνιδιού.

Ο Πανσερραϊκός έπαιξε για πρώτη φορά ως πρωταθλητής μπροστά στον κόσμο του και κέρδισε τον Διαγόρα Ρόδου 3-1 για την 26η αγωνιστική της Super League 2

Το σκορ για την ομάδα των Σερρών το άνοιξε ο Κατσαντώνης στο 15', ενώ ο Σοφιανός στο 55' διπλασίασε τα τέρματα. Ο Σαΐντ στο 77' έκανε το 3-0 και ο Μπούμπας στο 84' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη παραμένει στην πρώτη θέση με εξήντα βαθμούς, ενώ από την άλλη ο Διαγόρας βρίσκεται στη δέκατη θέση με 27 πόντους.

Την ίδια για τον νότιο όμιλο Ολυμπιακός Β' και ΑΕΚ Β' ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Ο Νίκολιτς έβαλε μπροστά στο σκορ τους «ερυθρόλευκους» στο 41'. Εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Ολυμπιακός Β' θα πάρε τη νίκη, ο Χριστόπουλος στο 90+4' ισοφάρισε τον αγώνα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στη δέκατη θέση είναι οι «ερυθρόλευκοι» με 28 πόντους, στη δωδέκατη βρίσκεται η Ένωση με 18.