Απίθανο: Η γκάφα της χρονιάς σημειώθηκε στο Αλάνιασπορ - Τράμπζονσπορ (vid)

Η στιγμή της γκάφας

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 10:08 - 05.03.2024 / Ανανεώθηκε: 10:10 - 05.03.2024

Η γκάφα ολκής της άμυνας της Τράμπζονσπορ και το γκολ που «κλείδωσε» τη νίκη της Αλάνιασπορ.

Στην Τουρκία σημειώθηκε ένα γκολ το οποίο δεν βλέπουμε συχνά στα ποδοσφαιρικά γήπεδα!

Στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Αλάνιασπορ και την Τράμπζονσπορ για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν κάθε λάθος του αντιπάλου και πανηγύρισαν τη νίκη με 3-1.

Στο 38ο λεπτό σημειώθηκε η γκάφα της χρονιάς. Ο αμυντικός της ομάδας της Τραπεζούντας Στέφανο Ντένσβιλ, δεν είχε την απόλυτη συγκέντρωση με αποτέλεσμα να μην πάρει χαμπάρι την πάσα του συμπαίκτη του και να χαρίσει το γκολ στον Αϊντίν για το 2-0. Ο ίδιος παίκτης είχε ανοίξει το σκορ για την Αλάνιασπορ μόλις στο 8ο λεπτό, ενώ ο Καράτσα έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Ταξιάρχη Φούντα ήταν να βρει το γκολ της μείωσης με τον Πέπε στις καθυστερήσεις (3-1). Αξίζει να σημειωθεί πως ο Έλληνας διεθνής επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 74ο λεπτό.