Με φοβερό πλασέ του Γερεμέγεφ και άψογη κεφαλιά του Αράο ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα ασφαλείας κόντρα στο Βόλο (vids)

©glomex

Ιάσονας Τσίλης 20:58 - 20.12.2023 / Ανανεώθηκε: 00:27 - 21.12.2023

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να «καθαρίσει» το παιχνίδι με το Βόλο, πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, με σκόρερ τους Γερεμέγεφ και Αράο.

Μετά από αρκετές κλασσικές χαμένες ευκαιρίες, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να λύσει το γόρδιο δεσμό κόντρα στο Βόλο.

Αρχικά στο 64', έπειτα από φανταστική μπαλιά του Ιωαννίδη, ο Γερεμέγεφ βρέθηκε σε θέση βολής και πλάσαρε άψογα για το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα, οι «πράσινοι» διπλασίασαν τα τέρματα τους. Ο Μπερνάρ εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά και ο Αράο με τρομερή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς.