Τα highlights από την νίκη-πρόκριση του ΠΑΟΚ επί του Βόλου (vid)

Άγγελος Φραγκισκάτος 19:13 - 10.01.2024 / Ανανεώθηκε: 19:13 - 10.01.2024

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του Βόλου στο «Πανθεσσαλικό» και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.

Με πολύ σοβαρό πρόσωπο απ’ το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, παρά το εκτεταμένο ροτέισον, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-0 τον Βόλο και στο δεύτερο παιχνίδι τους για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και με συνολικό σκορ 2-0, προκρίθηκε άνετα στα προημιτελικά της διοργάνωσης για άλλη μία χρονιά.

Το υπέροχο γκολ του Κωνσταντέλια στο 17ο λεπτό και το τελείωμα του Σβαμπ στο 73’ έκριναν τη νίκη της ομάδας του Ράζβαν Λουτσέσκου, που επέστρεψε στις νίκες, μετά την ήττα του στο ντέρμπι της περασμένης Κυριακής (7/1) με τον Άρη. Στα προημιτελικά οι Θεσσαλονικείς θα αντιμετωπίσουν τον Πανσερραϊκό.