Ο Τζούρισιτς ζήτησε αλλαγή λίγο πριν σκοράρει με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής για το 2-0 Παναθηναϊκού (vid)

© prtscr

Sportal newsroom 22:53 - 25.07.2023 / Ανανεώθηκε: 23:11 - 25.07.2023

Ο Φίλιπ Τζούρισιτς πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ μετά τη δεύτερη ασίστ του Χουάνκαρ και έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στην Ντνίπρο-1, ενώ λίγα λεπτά πριν είχε ζητήσει αλλαγή.

Και δεύτερο γκολ για τον Παναθηναϊκό στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ντνίπρο-1 για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League!

Στο 74ο λεπτό του αγώνα ο Χουάνκαρ μετά από μια απίστευτη κούρσα «σέρβιρε» στον Τζούρισιτς και εκείνος με ένα υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 του Τριφυλλιού.

Μάλιστα, ο Σέρβος άσος λίγα λεπτά πριν, στο 68' είχε ζητήσει αλλαγή, κάνοντας νόημα προς τον πράσινο πάγκο.

Άνοιξε το σκορ ο Παναθηναϊκός με τον Σπόραρ μετά από απίστευτη ενέργεια του Χουάνκαρ (vid)
CHAMPIONS LEAGUE

21:21 - 25.07.2023

Ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα με το... καλημέρα κόντρα στην Ντνίπρο-1, με τον Χουάνκαρ να «σερβίρει» στον Σπόραρ έπειτα από μια εξαιρετική ενέργεια και τον τελευταίο να σκοράρει για το 0-1.