Europa Conference League: «Ζόρικη» νίκη της Λάτσιο και... πραξικόπημα της Παρτιζάν στην έδρα της Σέριφ

Παίκτες Λάτσιο/ Silvia Lore/Getty Images

Sportal newsroom 00:00 - 17.02.2023 / Ανανεώθηκε: 00:05 - 17.02.2023

Του... 1-0 έγινε στις βραδινές αναμετρήσεις του Conference League, με όλα τα παιχνίδια να λήγουν με το εν λόγω σκορ!

Αγαπημένο σκορ έγινε το 1-0 στα παιχνίδια της πρώτης φάσης των playoffs του Europa Conference League, αφού πέντε από τα οκτώ παιχνίδια του σημερινού προγράμματος (16/2) έληξαν με το εν λόγω αποτέλεσμα.

Σε πρώτο χρόνο η Λάτσιο παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα επικράτησε της Κλουζ. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ήταν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ιμόμπιλε, ο οποίος είδε μισή ώρα πριν τον Πάτριτς να παίρνει το δρόμο για τα αποδυτήρια.

Με σημαντικό «διπλό» απέδρασε η Παρτιζάν από την έδρα της Σέριφ, ματς το οποίο έγινε χωρίς την παρουσία φιλάθλων... λόγω φόβου πραξικοπήματος. Οι Σέρβοι πρόλαβαν να σκοράρουν με τον Γκόμες, πριν μείνουν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Βούγιατσιτς.

Με το ίδιο αποτέλεσμα - αλλά από την ανάποδη - έληξε και το παιχνίδι ανάμεσα σε Λουντογκόρετς και Άντερλεχτ. Το 1-0 της αναμέτρησης ήρθε μόλις στο ένατο λεπτό από τον Τιάγκο, ο οποίος με κεφαλιά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η ΑΕΚ Λάρνακας έκανε το πρώτο βήμα για τους «16», παίρνοντας τη νίκη στο... παρά πέντε κόντρα στη Ντνίπρο. Συγκεκριμένα, το μοναδικό τέρμα του αγώνα ήρθε από τον Ανχέλ Γκαρσία, με τον Ισπανό να σκοράρει στο 84'.