ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

LIVE ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:45 - 19.03.2023 / Ανανεώθηκε: 23:53 - 19.03.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του clasico ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα, για την 26η αγωνιστική της La Liga.

window.setTimeout(function (){const cssHref='https://www.sportal.gr/css/sport-widgets.css?v=1699615566';if (!document.querySelector(`[href="${cssHref}"]`)){let scriptCss=document.createElement('link');scriptCss.href=cssHref;scriptCss.rel='stylesheet';scriptCss.type='text/css';document.body.appendChild(scriptCss);}const scriptSrc='https://widgets.sportal365.com/loader.bundle.min.js';if (!document.querySelector(`[src="${scriptSrc}"]`)){let scriptTag=document.createElement('script');scriptTag.src=scriptSrc;scriptTag.defer=true;scriptTag.onload=function (){let widgetLoaderConfig={CDN_URL: 'https://widgets.sportal365.com',ODD_CLIENT: 'default',APP_LINK: 'desktop',API_URL: 'https://football.cache.proxy.sportal365.com/',API_KEY: '2f852b4de2f3a5cf3188e74b33087bb4:2c18422f8e826a7d11aeed52edb2449e',LANG: 'el',REQUEST_INTERVAL: 30,ENABLE_BET_SLIP: false,AUTHOR: false,THEME: "light",TOURNAMENT_ORDER: "sportal_gr",LINK_OPTIONS_V2: {'player': {'url': '/podosfairo/paixtes/{playerId}'},'team': {'url': '/podosfairo/{teamId}'},'tournament': {'url': '/podosfairo/diorganoseis/{tournamentId}'},'match': {'url': '/podosfairo/agonas/{matchId}','sort': {'criteria': 'alphabetically', 'direction': 'asc'}},'configuration': {'newWindow': false},'standings_tournament': {'url': '/podosfairo/diorganoseis/{standingsId}/vathmologies'}}};window.setTimeout(function (){new SMPWidgetsLoader(widgetLoaderConfig);}, 200);};document.head.appendChild(scriptTag);} else {new SMPWidgetsLoader(widgetLoaderConfig);}}, 0);
  • ΓΚΟΛ στις καθυστερήσεις με τον Κεσιέ να κάνει το 2-1 και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδας του
  • Οφσάιντ λέει ο διαιτητής και το γκολ δεν μετράει
  • ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ στο 81' με τον Ασένισιο ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-2.
  • Νέα μεγάλη ευκαιρία στο 78' με τον Λεβαντόφσκι να επιχειρεί ένα γυριστό σουτ και να στέλνει την μπάλα άουτ.
  • Ο Ραφίνια σουτάρει όμως ο Κουρτουά απομακρύνει την μπάλα στο 76'
  • Προσπάθεια του Βινίσιους στο 71' η οποία καταλήγει μακριά από την εστία
  • Ψαλιδάκι του Λεβαντόβσκι στο 67' το οποίο κατέληξε μακριά από την εστία
  • Πήγε να εκμεταλλευτεί το λάθος στην αντίπαλη άμυνα ο Καρβαχάλ όμως το σουτ του δεν ήταν καλό στο 63'
  • Σουτ του Λεβαντόφσκι με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Κουρτουά στο 59'
  • Αγκωνιά του Γκάβι στον Καρβαχάλ και ο δεύτερος βρέθηκε στο έδαφος
  • Όπως και στο πρώτο ημίχρονο, Μπαρτσελόνα και Ρεάλ έχουν μπει δυναμικά με στόχο το γκολ.
  • Έναρξη στο δεύτερο μέρος
  • Τέλος στο πρώτο μέρος
  • ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα στο 45' με τον Σέρχι Ρομπέρτο να ισοφαρίζει
  • Μακρινή προσπάθεια του Καρβαχάλ, με υπερένταση ο Τερ Στέγκεν στο 43'
  • Τρομερό σουτ του Ραφίνια, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κουρτουά.
  • Απειλεί ξανά με Κρίστενσεν η Μπαρτσελόνα, με τον Κουρτουά να μπλοκάρει το τακουνάκι του.
  • Μεγάλη ευκαιρία για τους Καταλανούς με την κεφαλιά του Κρίστενσεν, πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.
  • Σουτ από το ύψος του πέναλτι ο Μπενζεμά, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Κουντέ, στο 14ο λεπτό
  • Πιέζει η Μπαρτσελόνα για το 1-1
  • ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης με τον Βινίσιους να κάνει απίθανη ενέργεια στο 10' και με την εύνοια της τύχης να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Η «στρογγυλή θεά» βρήκε στο κεφάλι τον Αραούχο και ως εκ τούτου το γκολ χρεώνεται σε εκείνον.
  • Με αρκετό ρυθμό τα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα και από μία σημαντική ευκαιρία
  • Μεγάλη ευκαιρία στο 3' για την Μπαρτσελόνα με τον Λεβαντόβσκι να κάνει ασύλληπτο σουτ το οποίο δεν κατέληξε στα δίχτυα.
  • Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης συγκεντρώνουν τα βλέμματα όλου του πλανήτη, στο μεγάλο El Clasico της 26ης αγωνιστικής της La Liga. Αυτό το ματς αποτελεί μεγάλη ευκαιρία και για τις δύο ομάδες. Αφενός οι «μπλαουγκράνα» αν πάρουν τη νίκη θα αυξήσουν τη διαφορά στην κορυφή του πρωταθλήματος και αφετέρου οι «μερένγκες» με τρίποντο μετατρέπουν το +9 σε +6.
var disqus_config = function () { this.callbacks.onNewComment = [function(comment) { trackCommentGA4(comment); }]; }; (function() { var d = document, s = d.createElement('script'); s.src = 'https://www-sportal-gr.disqus.com/embed.js'; s.setAttribute('data-timestamp', +new Date()); (d.head || d.body).appendChild(s); })(); function trackCommentGA4(comment) { window.dataLayer = window.dataLayer || []; window.dataLayer.push({ event: 'submit_comment', form_state: 'success', method: 'cms' }); }