Ο «in your face» πανηγυρισμός του Γκουαρδιόλα στον Τσιμίκα (vid)

Πεπ Γκουαρδιόλα - Κώστας Τσιμίκας

Photo by Andrew Powell/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 15:40 - 01.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:32 - 01.04.2023

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα φαίνεται ότι χάρηκε λίγο παραπάνω το γκολ του Χούλιαν Άλβαρες ενάντια στη Λίβερπουλ και πανηγύρισε μπροστά από τον Κώστα Τσιμίκα που τύχαινε εκείνη τη στιγμή να περνάει από εκεί.

Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ πρόσφεραν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, που είχε αρκετή ένταση. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ άνοιξε το σκορ με τον Μοχάμεντ Σαλάχ στο 17', όπου μετά από κόντρα αντεπίθεση ο Αιγύπτιος έκανε το 0-1.

Ο Τζέραρντ σε αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα πανηγύρισε μπροστά στους οπαδούς της Σέλτικ και δέχθηκε αντικείμενα! (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

21:23 - 25.03.2023

Ο Τζέραρντ σκόραρε με τη φανέλα της Λίβερπουλ κατά της Σέλτικ, τρελάθηκε κι εκνεύρισε με την αντίδρασή του και τους οπαδούς των «Καθολικών».

Δέκα λεπτά μετά όμως  Χούλιαν Άλβαρες βρήκε απάντηση και ισοφάρισε για τη Μάντσεστερ Σίτι, μετά από ασίστ του Τζακ Γκρίλις. Το γκολ αυτό όμως ο Πεπ Γκουαρδιόλα μάλλον... το πανηγύρισε πιο έντονα. Ο Κώστας Τσιμίκας λοιπόν περνούσε μπροστά από τον Ισπανό τεχνικό, ο οποίος πανηγύρισε άθελά του «στη μούρη» του Έλληνα μπακ.

Για την ιστορία το παιχνίδι τελείωσε με μεγάλη νίκη της Σίτι επί της Λίβερπουλ με 4-1, μια νίκη που επέτρεψε στην ομάδα του Μάντσεστερ να παραμείνει μια... ανάσα από την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.