Απίστευτα πράγματα στη Βολιβία: Διαιτητής έδωσε καθυστερήσεις σχεδόν ένα ημίχρονο σε ένα ματς - παρωδία (vid)

/printscreen

Για πολλούς παράξενους λόγους θα μείνει στην ιστορία ο αγώνας της Ατλέτικο Παλμαφλόρ με την Μπλούμινγκ στη Βολιβία.

Πρωτόγνωρα πράγματα συνέβησαν σε αγώνα ποδοσφαίρου στη Βολιβία. Συγκεκριμένα, η Ατλέτικο Παλμαφλόρ υποδέχθηκε την Μπλούμιγνκ για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος και η «μονομαχία» τους πέρασε από χίλια κύματα.

Το ματς διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή και όλα πήγαιναν καλά μέχρι το 85ο λεπτό. Λίγο πριν τη λήξη του ξεκίνησαν τα ευτράπελα. Σε εκείνο το σημείο της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα δύο τερμάτων. Η Μπλούμινγκ στο 86΄μείωσε και για να επικυρωθεί το γκολ της χρειάστηκε να ελεγχθεί η φάση στο VAR για 17 λεπτά.

Ο διαιτητής του ματς έδειξε 30 λεπτά καθυστερήσεις προ εκπλήξεως όλων. Στο 90+24' η Μπλούμινγκ ισοφάρισε σε 2-2, ενώ αποβλήθηκαν δύο ποδοσφαιριστές της στο 90+21' και το 90+28'.

Κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων το ένα παράξενο περιστατικό διαδεχόταν το άλλο με αποτέλεσμα να τραβήξει ακόμα περισσότερο ο αγώνας. Στο 90+38' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν εκ νέου προβάδισμα και τελικά το ματς έληξε στο 90+43'. Μετά τη λήξη της αναμέτρησης... παρωδίας η Μπλούμινγκ έκανε ένα tweet, στο οποίο άφηνε αιχμές για το αποτέλεσμα του αγώνα.