Απίστευτα πράγματα στο Old Trafford: Τρεις κόκκινες κάρτες σε ένα λεπτό για τη Φούλαμ (vid)

Αλεξάνταρ Μίτροβιτς

©print screen

Sportal newsroom 22:09 - 19.03.2023

Ένα τρομερό σκηνικό συνέβη στο Old Trafford στο παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Φούλαμ για τον προημιτελικό του FA Cup, καθώς σε ένα λεπτό δύο παίκτες των «κότατζερς» κι ο Μάρκο Σίλβα αποβλήθηκαν.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε το ματς-ροντέο στο Old Trafforfd, κερδίζοντας 3-1 τη Φούλαμ και προκρίθηκε στους ημιτελικούς του FA Cup, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπράιτον

Οι «κότατζερς» προηγήθηκαν στον αγώνα χάρη στο γκολ του Αλεξάντρ Μίτροβιτς, ο οποίος στη συνέχεια αποβλήθηκε, γιατί... πήγε να χτυπήσει τον διαιτητή.

Η όλη φάση ξεκίνησε όταν ο Σάντσο έκανε ένα σουτ σε κενή εστία και ο Γουίλιαν με το χέρι την έδιωξε σε κόρνερ. Ο διαιτητής του αγώνα αρχικά δεν το είχε δει, αλλά αφού η φάση εξετάστηκε από τον VAR, άλλαξε την απόφασή του, έδωσε πέναλτι και απέβαλλε τον Βραζιλιάνο μεσοεπιθετικό.

Ο Μίτροβιτς λοιπόν από τα νεύρα του κινήθηκε απειλητικά προς τον «άρχοντα του αγώνα», ο οποίος αμέσως έδειξε κόκκινη κάρτα και σε εκείνον. Αυτό έκανε έξαλλο τον Σέρβο, ο οποίος συνέχει να διαμαρτύρεται, ενώ σε κάποια φάση οι συμπαίκτες του και ο Νταβίντ Ντε Χέα ο τερματοφύλακας της Γιουνάιτεντ, πήγαν να τον ηρεμήσουν.

Μόνο που ο διαιτητής είχε πάρει φόρα και φαίνεται τον... έτρωγε να δώσει κι άλλη κόκκινη. Σαν να μην έφταναν λοιπόν οι δύο αποβολές, ο Κρις Κάβανα έδειξε κόκκινη κάρτα και στον Μάρκο Σίλβα τον προπονητή της λονδρέζικης ομάδας για διαμαρτυρία.

Αφού λοιπόν τα πνεύματα ηρέμησαν ο Μπρούνο Φερνάντες εκτέλεσε το πέναλτι και ευστόχησε, κάνοντας το 1-1 και στην ουσία έδωσε το «σύνθημα» για ην ανατροπή που ήρθε δύο λεπτά μετά με το γκολ του Ζάμπιτζερ.