Πήρε τη νίκη ο Ηρακλής Λάρισας στη «ματσάρα» με τον Μακεδονικό, έσωσε τον βαθμό στο 90+1 το Αιγάλεω

Παίκτες Μακεδονικού

Τζιοβάνι Ζάκαρη 17:30 - 12.03.2023 / Ανανεώθηκε: 17:30 - 12.03.2023

Σε ένα απίθανο παιχνίδι μεταξύ Μακεδονικού και Ηρακλή Λάρισας η αναμέτρηση έληξε με νικήτρια τη δεύτερη ομάδα. Την ίδια ώρα το Αιγάλεω έσωσε τον βαθμό λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη κόντρα στην Καλλιθέα.

Σε ένα φοβερό παιχνίδι, ο Ηρακλής Λάρισας επικράτησε κόντρα στον Μακεδονικό (3-2) και πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντα στην προσπάθεια παραμονής που κάνει στη Super League 2. Οι παίκτες των δύο ομάδων άλλαξαν ουκ ολίγες φορές συναισθήματα, αφού η μία ανατροπή διαδέχονταν την άλλη.

Ο θεσσαλικός σύλλογος πήρε το προβάδισμα μόλις στο τρίτο λεπτό με κοντινό δυνατό σουτ του Κέρι. Η απάντηση ήρθε από τον Σιατραβάνη που έκανε το 1-1, ενώ στο 40' ο Τσουκάνης ήταν εύστοχος στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του και έκανε το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια και τελικά πήραν τη νίκη με το γκολ του Λούκας Γκαρσία στο 63'και το εξαιρετικό τέρμα του Τασιούλη στο 81'

Την ίδια ώρα, το Αιγάλεω έσωσε στο... παρά πέντε τον πόντο, ισοφαρίζοντας το ματς με την Athens Kallithea στις καθυστερήσεις. Ο Ντεμέτριους άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό του αγώνα με σουτ, όμως ο Ματέου ισοφάρισε σε 1-1, στο 90+1'.