Άντεξε στους «Ζωσιμάδες» ο Ιωνικός και πήρε τον βαθμό κόντρα στον ΠΑΣ

Sportal newsroom 22:01 - 11.02.2023 / Ανανεώθηκε: 22:12 - 11.02.2023

Ψυχοφθόρο ήταν το βράδυ του Ιωνικού στα Γιάννινα, όμως μένοντας με δέκα παίκτες κόντρα στον ΠΑΣ κατάφερε να φύγει με τον έναν βαθμό (0-0)

Ένα μοιρασμένο παιχνίδι στα Γιάννινα μετατράπηκε σε ψυχοφθόρα διαδικασία για τον Ιωνικό, ο οποίος κατάφερε να διαφύγει με τον έναν βαθμό (0-0) από τους «Ζωσιμάδες».

Ο ΠΑΣ εκμεταλλεύτηκε την κόκκινη που είδε ο Ρομαό και με αυτόν τον τρόπο έχασε έναν καταιγισμό ευκαιριών, από το 66ο λεπτό και έπειτα, με αποκορύφωμα το δοκάρι στις καθυστερήσεις. Εκεί ο Τζίμας πλάσαρε έπειτα από εκτέλεση φάουλ με την μπάλα να βρίσκει την κάθετη δοκό.

Μέχρι εκείνη την ώρα το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν μοιρασμένο, όμως και πάλι οι Γιαννιώτες είχαν τις μεγαλύτερες προϋποθέσεις για γκολ. Η μία κατέληξε ξανά στο δοκάρι όταν ο Τζίνο έπιασε μονοκόμματο σουτ με την μπάλα να καταλήγει ξανά στο δοκάρι. Αργότερα ακολούθησε η ευκαιρία του αιώνα, με τον ολομόναχο Μπάλαν να αστοχεί από το μισό μέτρο σε κενή εστία.