ΒΟΛΟΣ - ΠΑΟΚ

Βόλος - ΠΑΟΚ

LIVE ΒΟΛΟΣ - ΠΑΟΚ

Sportal newsroom 18:30 - 12.03.2023 / Ανανεώθηκε: 21:04 - 12.03.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Βόλου με τον ΠΑΟΚ. Σε σχόλιο Μάνου Τσαλγατίδη.

• Λήξη στο ματς. Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη (0-1) στο «Πανθεσσαλικό» απέναντι στον Βόλο κι έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί.
  • Ο Βόλος έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο στα τελευταία λεπτά, χωρίς ωστόσο να χάσει κάποια σπουδαία ευκαιρία.

Μ.Τσαλγατίδης: Ο Ράζβαν Λουτσέσκου διαπίστωσε το γεγονός πως η ομάδα του... έκατσε αγωνιστικά και για αυτό προχώρησε σε τέσσερις αλλαγές προκειμένου ο ΠΑΟΚ να αλλάξει πρόσωπο.

• Πολύ κοντά στο γκολ ο Βόλος με τον Οζέγκοβιτς στο 68ο λεπτό. Ο Σέρβος επιθετικός βγήκε τετ α τετ, πέρασε τον Κοτάρσκι όμως καθυστέρησε αρκετά, με αποτέλεσμα να διώξει η άμυνα του ΠΑΟΚ.
  • Πιέζει ψηλά ο Βόλος με σκοπό να φέρει το ματς στα ίσα.
  • Πτώση του Πίρινεν στο 62ο λεπτό, το VAR τσέκαρε τη φάση κι έχουμε συνέχεια στο ματς.

Μ.Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ είναι πιο... νωθρός στο δεύτερο μέρος και προσπαθεί να κάνει διαχείριση του αγώνα. Το γεγονός πως ο Βόλος δεν τον απειλεί τον έχει κάνει να... ρίξει τις άμυνες του.

• Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

Μ.Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικός, αλλά σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια δεν βρήκε γκολ νωρίς. Στόχος είναι στο 2ο ημίχρονο να κλειδώσει το ματς και να μπορέσει ο Λουτσέσκου να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες.

• Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
  • Αυτό ήταν το ένατο γκολ του Τόμας τη φετινή σεζόν σε όλες τις διοργανώσεις και τέταρτο στο πρωτάθλημα.
  • Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου έχει την υπεροχή, ελέγχει πλήρως το ματς και έχει σπαταλήσει αρκετές ευκαιρίες.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 0-1 στο 30ο λεπτό με τον Τόμας. Ο Νάρεϊ εκμεταλλεύτηκε την κάθετη του Αουγκούστο, έκανε το γύρισμα για τον Μπράντον Τόμας, με τον Ισπανό να σκοράρει σε κενή εστία.
  • Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 24΄ με τον Κωνσταντέλια. Ο νεαρός άσος συνδυάστηκε εξαιρετικά με τον Τόμας, όμως η εκτέλεσή του ήταν άστοχη.
  • Σουτ του Ζίβκοβιτς έπειτα από κομπίνα σε φάουλ στο 16΄, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
  • Κοντά στο γκολ ο «Δικέφαλος» με τον Νάρεϊ, ο οποίος δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή από το έξυπνο γύρισμα του Αουγκούστο.
  • Έναρξη στο ματς.
  • Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίνγκασον έμεινε εκτός λόγω ενοχλήσεων, με τον Κάργα να παίρνει τη θέση του.
  • Διαιτητής: Μαλούτας
    Βοηθοί: Κούλα, Χριστοδούλου
    Τέταρτος: Πολυχρόνης
    VAR: Τζοβάρας
  • Ενδεκάδες:
    Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα, Σι, Τσοκάνης, Ντέλετιτς, Πιρές, Τσιρίνος, Οζέγκοβιτς
    ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κάργας, Κουλιεράκης, Ρ. Σοάρες, Σβαμπ, Ντάγκλας, Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον
  • Ο Βόλος αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Stoiximan Super League, σε μία αναμέτρηση με άρωμα πλέι οφ.