ΑΡΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

LIVE ΑΡΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Sportal newsroom 18:30 - 12.03.2023 / Ανανεώθηκε: 21:02 - 12.03.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Άρη με τον ΠΑΣ Γιάννινα, σε σχόλιο του Αλέξη Σαββόπουλου.

• Λήξη στο ματς. Ο Άρης επικράτησε με 3-1 του ΠΑΣ κι ανέβηκε στην πέμπτη θέση με 40 βαθμούς.
  • Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, με τον Άρη να κάνει διαχείριση του σκορ.
  • Καλό σουτ του Καμάτσο στο 65ο λεπτό, δεν ανησυχεί ο Τσιντώτας.

Α.Σαββόπουλος: Ο Καματσο στην επιστροφή του στο βασικό σχήμα μέρα μετά από ένα γυρο με δυο ασίστ μπαίνει στους πρωταγωνιστές τηρ διαφαινόμενης νίκης του Άρη.

• ΓΚΟΛ για τον Άρη 3-1 στο 58΄ με τον Καμαρά. Ο επιθετικός των «κιτρινόμαυρων» πλάσαρε ιδανικά τον Τσιντώτα και πέτυχε το πρώτο του τέρμα μετά την επιστροφή του στην ομάδα.

Α.Σαββόπουλος: Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη με τον ΠΑΣ να δείχνει διάθεση να βγει μπροστά εγκαταλείποντας την αμυντική τακτική.

• Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

Α.Σαββόπουλος: Ο Άρης δικαιώνεται για την επιμονή του μετά το γρήγορο γκολ με ένα δεύτερο τέρμα από τον Ματέο που μαζί με τον Νταριντα έχουν φέρει την ανατροπή για τον Άρη.

• Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
  • ΓΚΟΛ για τον Άρη 2-1 στο 44ο λεπτό με τον Ματέο, ο οποίος πήρε την κεφαλιά από τη σέντρα του Καμάτσο και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.
  • Ευκαιρία για τον Πίρσμαν στο 39΄, με τον ακραίο μπακ να μην καταφέρνει να σκοράρει από κοντινή απόσταση.

Α.Σαββόπουλος: Η ικανότητα του Νταριντα να πατάει περιοχή και να απειλεί φέρνει το γκολ της ισοφάρισης για τον Άρη.

• ΓΚΟΛ για τον Άρη 1-1 με τον Νταρίντα στο 26΄. Ο Πάλμα έκανε το γύρισμα, με τον Τσέχο να πλασάρει υπέροχα για την ισοφάριση.
  • Κοντά στο δεύτερο γκολ ο ΠΑΣ με τον Μορέιρα στο 18ο λεπτό, ο οποίος έκανε την κούρσα, πάτησε περιοχή όμως το σουτ του κατέληξε άουτ.

Α.Σαββόπουλος: Αμέσως μετά το γκολ ο Άρης έχει κλείσει τον ΠΑΣ στο μισό γήπεδο αλλά βρίσκει πλέον μια ομάδα που αμύνεται με δέκα παίκτες πίσω από τη μπάλα.

Α.Σαββόπουλος: Ο Πιρσμαν αργεί να τραβηχτεί για να βγάλει τον Μπάλαν οφσαιντ στο γκολ με το οποίο ο ΠΑΣ ανοίγει το σκορ.

• ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, ο Λιάσος κάνει το 0-1 στο 7ο λεπτό. Έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση, ο Έλληνας μέσος εκτέλεσε υποδειγματικά από το ύψος του πέναλτι.
  • ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Μπράμπετς, όμως ο Τσέχος αμυντικός ήταν εκτεθειμένος με αποτέλεσμα το γκολ να ακυρωθεί.
  • Έναρξη στο ματς.
  • Διαιτητής: Κατοίκος
    Βοηθοί: Μωυσιάδης, Νίκζας
    Τέταρτος: Τακίδης
    VAR: Τσαγκαράκης
  • Ενδεκάδες:
    Άρης (Τόλης Τερζής): Σιαμπάνης, Εμπακατά, Πίρσμαν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ντουκουρέ, Νταρίντα, Πάλμα, Ματέο, Σοάρες, Καμαρά
    ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας, Σόρια, Ράντου, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Λιάσος, Μπιλμπάο, Ριένστρα, Τζίμας, Μορέιρα, Μπάλαν
  • Ο Άρης καλείται να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στον ΠΑΣ για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, έπειτα από την εκτός έδρας ήττα (2-1) στη Λαμία.