Ασύλληπτη τριπλή ευκαιρία στο 46' έχασε ο Παναθηναϊκός για το 0-1 - Απείλησε δύο φορές σε ένα λεπτό η ΑΕΚ με Γιόνσον (vid)

Απίθανη τριπλή ευκαιρία είχε ο Παναθηναϊκός.

print screen

Γιώργος Σακελλαρίου 22:53 - 19.03.2023 / Ανανεώθηκε: 22:56 - 19.03.2023

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Τρομερές ευκαιρίες στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και για τους δύο ομάδες.

Ο Παναθηναϊκός στα 25 δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο είναι απορίας άξιο πως δεν άνοιξε το σκορ.

Ο Μαντσίνι από την πάσα του Χουάνκαρ έκανε το πλασέ με το δεξί εντός περιοχής, αλλά σημάδεψε τον Αθανασιάδη. Ο γκολκίπερ της ΑΕΚ απέκρουσε, αλλά δεν μπλόκαρε και η μπάλα στρώθηκε στον Φώτη Ιωαννίδη, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής, με δυνατό σουτ έβαλε κι αυτός σημάδι τον Αθανασιάδη. Η μπάλα κατέληξε στον Τσέριν κι αυτός με σουτ από το σημείο του πέναλτι την έστειλε δίπλα από το αριστερό δοκάρι!

Ο Γιόνσον βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά σούταρε ψηλά άουτ. Στη συνέχεια ο Δανός μέσος της Ένωσης, πριν καν περάσει ένα λεπτό, αυτή τη φορά με κεφαλιά προσπάθησε να σκοράρει, όμως, ήταν και πάλι άστοχος.

Αμέσως μετά την απίστευτη τριπλή ευκαιρία του Παναθηναϊκού, ήταν η σειρά της ΑΕΚ ν' απειλήσει.