Συγκινεί ο Μιχαηλίδης για την επιστροφή του στη δράση: «Είτε θα δυνάμωνα, είτε θα έσπαγα»

Γιάννης Μιχαηλίδης/©intime

Μάνος Τσαλγατίδης 10:16 - 26.03.2023 / Ανανεώθηκε: 10:45 - 26.03.2023

Η ανάρτηση του κεντρικού αμυντικού του ΠΑΟΚ, Γιάννη Μιχαηλίδη για την επιστροφή του στην ενδεκάδα της πρώτης ομάδας του Δικεφάλου.

Φανέλα βασικού για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν στην ανδρική ομάδα πήρε ο Γιάννης Μιχαηλίδης στο χθεσινό (25/3) φιλικό του ΠΑΟΚ κόντρα στην Φαρούλ Κονστάντζα

Θυμίζουμε πως οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με 3-0 χάρη στα γκολ των Μπράντον, Μπράντονιτς και Γκορντεζιάνι.

Ο νεαρός στόπερ επέστρεψε στην ενδεκάδα μετά από περίπου ένα χρόνο, όταν τραυματίστηκε σοβαρά στις 13 Μαρτίου στο ματς κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. O διεθνής στόπερ είχε υποστεί ρήξη χιαστού και χρειάστηκε να υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση, προκειμένου να αποκατασταθεί το σοβαρό αυτό πρόβλημα,

Έκτοτε δούλεψε σκληρά για να επιστρέφει σε αγωνιστικούς ρυθμούς, ενώ αγωνίστηκε σε εννιά αναμετρήσεις με τον ΠΑΟΚ Β, σκοράροντας δύο τέρματα.

Το δικό του μήνυμα έστειλε ο 23χρονος κεντρικός αμυντικός για τον τραυματισμό του, αλλά και την επιστροφή του στην ανδρική ομάδα.

«Ήταν μια δύσκολη, μοναχική περίοδος με πολύ πόνο και αγωνία. Περίοδος επαναξιολόγησης και καθορισμού νέων προτεραιοτήτων.

Μια περίοδος που είτε δυναμώνεις είτε σπας. Πήγα για την πρώτη επιλογή και ήδη χρησιμοποιώ αυτή την περίοδο ως δύναμη για να σχεδιάσω το δικό μου μέλλον με βάση τις -μέχρι στιγμής- μάθησης. Έπεται συνέχεια…», έγραψε χαρακτηριστικά ο Μιχαηλίδης στα social media.